Noworoczne spotkanie Przyjaciół Szczytnej

Autor: 
Danuta Chmielarz
Foto: 
B. Basiuk
basiuk1.jpg

Przyjaciele Szczytnej to ci, którzy w niej mieszkają i pracują, którzy świadczą usługi dla jej mieszkańców, którzy dbają o jej wygląd, którym zależy na jej rozwoju. Dzięki nim wszystkim Szczytna może się tak dynamicznie rozwijać, zadziwiać rozmachem i pomysłami okoliczne miejscowości.

W tym roku Przyjaciele Szczytnej, zaproszeni na spotkanie do „Tajemniczego Ogrodu” przez burmistrza Marka Szpaniera mogli poczuć się szczególnie wyjątkowo; wystąpiły dla nich przedszkolaki, p. Maria Janik - grawerka,
b. pracownica huty szkła „Sudety” pokazała swoje wyjątkowe prace - portrety i obrazki na szkle wykonywane w domowych warunkach, czekały na nich materiały promocyjne, a wyróżnieni otrzymali statuetki PRZYJACIEL SZCZYTNEJ, dyplomy, podziękowania.
Statuetki otrzymali: M. Łapiński,
S. Longawa, J. Łużniak, G. Roman, Z. Szczygieł - marszałek, wicemarszałkowie, członkowie Zarządu Woj. Dolnośląskiego; parlamentarzyści: S. Jurcewicz, J. Szulc, M. Wielichowska; K. Baldy - starosta kłodzki, K. Widuch - nadleśniczy nadleśnictwa „Zdroje”, ks. J. Jezusek - były rektor parafii na Szczytniku.
Za wieloletnie pielęgnowanie tradycji rzemieślniczych w zawodzie fryzjera uhonorowany został S. Tomala; za wieloletnie prowadzenie działalności gospodarczej - M. i A. Górny; za działalność kulturalną - M. Halemba. Tytuł Sponsora Roku otrzymał przedst. firmy HYDROPOLWIERT Spółka z o.o., która dowierciła się w Szczytnej do wody leczniczej, co daje Gminie nowe możliwości rozwoju.
Dyplomy za najpiękniejsze oświetlenie świąteczne otrzymali: za I m. - D.M. Milke, II m. - K. Kapecki, III m. - A.J. Mandryk a wyróżnienia: W.R. Sobczak z Niwy i J.M. Sakowscy.
Spotkanie było okazją do bardziej i mniej oficjalnych rozmów, do degustacji smakołyków przygotowanych przez kucharzy Zajazdu, do wyrażenia swoich opinii i złożenia życzeń na 2010 rok w Księdze Pamiątkowej Miasta i Gminy Szczytna. A są one bardzo różne: „Gratulacje! To przyjemność uczestniczyć w rozkwicie Szczytnej. Cieszę się, że tu pracuję!”, „Spotkanie Noworoczne jak zwykle wspaniałe, tym bardziej, że jest się czym pochwalić. Życzę wielu dalszych pomysłów i sukcesów w ich realizacji”, „Powodzenia w Nowym Roku 2010”.
Burmistrz Szczytnej dyplomu, statuetki nie otrzymał. Jedynie p. M. Janik ofiarowała miastu na Jego ręce jedną ze swoich prac.
O tym, że mieszkańcy Gminy dostrzegają i cenią poczynania Gospodarza Szczytnej także świadczą wpisy do Kroniki: „Bądź z nami Burmistrz na zawsze...”, „Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku Mieszkańcom, a przede wszystkim naszemu Burmistrzowi...”, „Mnóstwa pomysłów i przychylności wśród ludzi”. Takie słowa świadczą o najwyższym uznaniu, ale i zobowiązują.

Wydania: