Z myślą o innych

Autor: 
Danuta Chmielarz
chmielarz1.jpg

Cykl przedświątecznych wydarzeń kończyły dwa - już tradycyjne - skierowane do najuboższych i samotnych, a zorganizowane przez ks. proboszcza Piotra Lipskiego i Akcję Charytatywną działającą przy parafii w Szczytnej.
Pierwsze z nich to przygotowanie i przekazanie potrzebującym 120 świątecznych paczek żywnościowych. Mogły powstać dzięki ofiarodawcom: parafianom, którzy przynosili gotowe paczki i produkty do kościoła oraz sklepom: „Chacie Polskiej”, „Lewiatanowi” i „Eko”. Paczki trafiły do adresatów 22 grudnia.
Natomiast 23 grudnia w Domu Parafialnym przygotowano spotkanie opłatkowe dla samotnych i osób starszych. Ciasto upiekła p. Agata Gębczyńska, ciastka przygotowała p. Teresa Onak, świąteczne ozdoby wykonane przez przedszkolaków przyniosła p. Renata Idzik, a pierogi i barszcz były dziełem firmy p. Beaty Grzegorzewicz. Przed wspólnym posiłkiem przybyli na spotkanie obejrzeli jasełka przygotowane przez dzieci i młodzież uczęszczającą do świetlicy „Beniamin”. Potem było dzielenie się opłatkiem i wspólne spożywanie wigilijnych smakołyków.
Spotkania opłatkowe dla osób starszych i samotnych odbywają się w Domu Parafialnym już od kilku lat i zaraz po porannej mszy. Ich organizatorzy wkładają wiele zaangażowania by były wyjątkowe, serdeczne i uroczyste. Szkoda, że przy stole pozostaje wciąż za dużo pustych miejsc.

Wydania: