Puchar Sudetów w biegach górskich 8 maja w Polanicy – Zdroju!

 Puchar Sudetów w biegach górskich 8 maja w Polanicy – Zdroju!

8 maja w Polanicy – Zdroju zaczynamy tegoroczny cykl Puchar Sudetów Super Bieg. Kłodzkie uzdrowisko będzie gościło VII Półmaraton Górski Polanica – Zdrój i VII Dziesiątkę Staropolanki.
Organizatorzy zapraszają na pierwszą edycję cyklu Puchar Sudetów Super Bieg, który potrwa w tym sezonie do 1 października, kiedy to spotkamy się na edycji finałowej Interferie Run w Szklarskiej Porębie.
Oczywiście wracamy w tym roku do rywalizacji w klasyfikacji generalnej na obu dystansach – zarówno w kategoriach wiekowych, jak i w klasyfikacji open oraz w kategoriach drużynowych.
Zapisy indywidualne na polanicki bieg cały czas są możliwe online: https://online.datasport.pl/zapisy/sb2022/index.php
Przed każdym biegiem, a więc również przed tym w Polanicy – Zdroju, najniższe wpisowe obowiązuje do 14 dni przed startem, potem kolejny próg do 7 dni przed startem, a przez ostatni tydzień, z dniem startu włącznie zapłacimy 100 PLN za „dychę” i 110 PLN za półmaraton.
Pierwszy weekend po długim majowym weekendzie to Aktywny Weekend w Polanicy – Zdroju. W sobotę Polanica kolejny raz przywita uczestników największego w Polsce cyklu maratonów MTB – Bike Maraton, a w niedzielę na trasę wkroczą biegacze górscy. Start obu biegów w niedzielę, 8 maja o godzinie 11:00. Odbiór numerów w biurze zawodów będzie możliwy już w sobotę od godz. 17:00 do 20:00 (po zakończeniu Bike Maratonu). W niedzielę biuro startuje od godziny 8:00.
Kolejne spotkanie z Super Biegiem i Pucharem Sudetów nastąpi 17 lipca w Bielawie, gdzie oprócz „dychy” i półmaratonu można będzie również spróbować swoich sił w kolejnej edycji Ultra Sowy.