DZIECI Z DOMU DZIECKA W CZERKASACH Z UKRAINY SĄ JUŻ BEZPIECZNE W NOWYM DOMU

001.jpg
001aa.jpg
002.jpg

Dzieci z Domu Dziecka z miejscowości Czerkasy w Ukrainie wraz z opiekunami, bezpiecznie dotarły do nowego domu – powiatowego domu wczasów dziecięcych w Dusznikach- Zdroju. Dzieci jest 73, w wieku od 3 do 16 lat. Zostały w pełni zaopiekowane, na miejscu zapewniona została pomoc lekarska i psychologiczna przez lekarki z Przychodni Salus Kłodzko, za co pięknie dziękujemy! Dzięki współpracy i zaangażowaniu samorządów: Powiatu Kłodzkiego i Gminy Duszniki-Zdrój oraz wielu instytucji z powiatu kłodzkiego tj.: PKS Kłodzko S.A., Kacper – Usługi transportowe, Fundacja Happy Kids, MOK Nowa Ruda, ZHP Kłodzko, OSP, wielu przedsiębiorcom, osobom prywatnym i wolontariuszom, dzieci bezpiecznie dotarły do przygotowanego dla nich domu.
Jak informuje starosta kłodzki – Maciej Awiżeń, wraz z Dyrektor DWD, dzieci po wstępnym przebadaniu, otrzymały ciepły posiłek, zostały zakwaterowane w pokojach i odpoczywają.
WSZYSTKIM, którzy przyczynili się do tego, że dzieci znalazły się już w bezpiecznym, przyjaznym miejscu, SERDECZNIE DZIĘKUJEMY. Bardzo prosimy o wpłacenia darowizn na podane konto, dzieci przyjechały tylko z malutkim bagażem podręcznym.
Konto DWD-Duszniki Zdrój: 12 1560 0013 2005 5713 0000 0003
...I DOTARŁY KOLEJNE DZIECI.
Po wielu trudach i godzinach czekania na granicy i późniejszej podróży, w niedzielę późnym wieczorem do DWD w Dusznikach-Zdroju, przyjechało 23. dzieci wraz z mamami z naszego zaprzyjaźnionego Powiatu Stryjskiego w Ukrainie. Z prośbą o wsparcie zwróciła się strona ukraińska. Transport na granicę został zorganizowany przez powiat kłodzki, przy ponownej współpracy z PKS w Kłodzku S.A. w Restrukturyzacji. Dzieci dołączyły wraz z mamami do siedemdziesięciu trojga dzieci pochodzących z Domu Dziecka w Czerkasach. Łącznie w DWD jest teraz 96 dzieci oraz kilkunastu opiekunów z Ukrainy. W poniedziałek po śniadaniu, wszyscy nowo przybyli, zostali przebadani przez personel medyczny z przychodni Salus Centrum Medyczne w Kłodzku w ramach wolontariatu. Na szczęście dzieci są zdrowe i nie wymagają interwencji. Powiat kłodzki zapewnia dzieciom wszelką opiekę, również psychologiczną. Dzieci zostaną w naszym ośrodku tak długo jak będzie to potrzebne. Ze względu jednak na ograniczone możliwości finansowe jakie obecnie posiadają samorządy, prosimy Państwa o wsparcie.
Lista potrzeb dla dzieci będzie publikowana na stronie: http://dwd-duszniki.pl/
Dziękujemy serdecznie Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że dzieci są już bezpieczne. Szczególne podziękowania dla Pani Arlety Szkwarek, za ogromne serce i zaangażowanie w pomoc ukraińskim dzieciom.

Wydania: