Noc Muzeów 2026 w Muzeum Papiernictwa
Wieczór 16 maja w naszym młynie papierniczym upłynął pod znakiem historii, papieru i muzycznych inspiracji Fryderyka Chopina. Spotkanie rozpoczęło się powitaniem gości przez Macieja Szymczyka – dyrektora naszego muzeum oraz Adama Jaśnikowskiego przewodniczącego Komisji Budżetu i Finansów w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas podczas tegorocznej Nocy Muzeów i wspólnie odkrywali tajemnice papiernictwa. Szczególną atmosferę stworzyły wydarzenia nawiązujące do 200. rocznicy pobytu Fryderyka Chopina w Dusznikach-Zdroju. To właśnie tutaj młody kompozytor pisał listy na papierze wytwarzanym w naszej papierni.
Podczas wieczoru:
-czerpaliście papier ze znakiem wodnym w postaci Fryderyka Chopina,
-pisaliście listy na papierze czerpanym,
-tworzyliście „Tekturowe portrety Fryderyka”,
-zwiedzaliście wystawy z przewodnikiem,
-oraz poznawaliście historię papieru, który budował Polskę.
Dziękujemy za tak liczną obecność, uśmiechy i wspólnie spędzony czas. Do zobaczenia podczas kolejnych wydarzeń w naszym muzeum.
Inf. Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju







