Archiwalne: Bieżące wydanie

piszko.jpg

- ....pierwsze wrażenia...
- Duży stres. Świadomość odpowiedzialności - ale dla mnie to pozytywny stres... wciąż napływają „takie kwiatki”, jak choćby ten: tutaj Burmistrz pokazuje mi zestaw pieczątek (6 szt.) takich „starodawnych” z drewnianymi rączkami na okrągłej podstawce metalowej
8. miejscowej. Do tego dwie poduszki

- Każda nowa kadencja, chociaż trzecia, to – mimo wszystko – jakiś nowy początek. Czy przewiduje Pan zmiany personalne, może organizacyjne w UMiG – pytam burmistrza M. Szpaniera.
- W tej chwili trudno o wszystkich zmianach mówić, bo jest to związane
z koniecznością podjęcia uchwał oraz z rozmową z radnymi. Jeśli chodzi

lądek.jpg

- Dlaczego przystąpił Pan do wyborów?
- Leży mi na sercu dobro Gminy.
- Spodziewał się Pan wygranej?
- Startuje się, aby wygrać. Ale, żeby aż tak, to tego się nie spodziewałem. Dużo otuchy dał mi wynik I tury wyborów, kiedy do Rady Miejskiej weszło 6. naszych radnych. Taki wynik bardzo uwiarygodnił moją wygraną.
- ... i co dalej?...
- Dalej?... do pracy!
- Pełen zapału ...
- Oczywiście!

c.d. rozmowy w najnowszym wydaniu BRAMY

eris.jpg

Właśnie w Polanicy Zdroju otwarto obiekt klasy światowej. Pięciogwiazdkowy SPA dr Ireny Eris.
Jak mówi burmistrz PolanicyZdroju Jerzy Terlecki:

IMG_2094.jpg

Wspólny apel wystosowany do premier Ewy Kopacz dotyczący wpisania ekspresowej S8 (Wrocław – granica państwa w Boboszowie) do programu rządowego na lata 2014 – 2020, podpisali: poseł Monika Wielichowska, wicestarosta kłodzki Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk, starosta ząbkowicki Roman Fester oraz burmistrzowie Kłodzka i Ząbkowic Śląskich – Michał Piszko i Marcin Orzeszek.
czytaj w najnowszym wydaniu BRAMY

2014.12.jpg

W Gorzanowie odżywają aleje prowadzące ze wsi do kaplicy św. Antoniego - dębowa, jabłoniowa i lipowa. W czwartek 18 grudnia 2014 r. zabytkowe aleje uzupełnione zostały nowymi nasadzeniami. Posadzono 10 dębów, 40 jabłoni antonówek oraz 20 lip. Tym samym rozpoczął się pierwszy etap rewitalizacji historycznego zielonego założenia: alei dębowej i lipowej prowadzących do kaplicy św. Antoniego Padewskiego.
Czytaj w najnowszym wydaniu BRAMY

zuzanna sitarz I nagroda (rysunek).jpg

Czy potrafimy się cieszyć z sukcesów naszych kolegów, znajomych, sąsiadów, ziomków? Ja się cieszę....
W ostatnią sobotę listopada w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury kilkuset twórców spotkało się na finale 6. Dolnośląskiego Przeglądu Plastyki Nieprofesjonalnej. W tym roku do konkursu przystąpiło 146 plastyków-amatorów, którzy przesłali 640 prac. Wśród 26 nagrodzonych i wyróżnionych znalazło się aż 8 (osiem!), których autorzy skupieni są w kłodzkim „dużym” Studium Plastycznym, od wielu lat kierowanym przez Bogdana Wieczorka. Brawo! Co trzecia nagroda przypadła kłodzczanom!

stech2.jpg

Pan Franciszek Stech otrzymał pośmiertnie tytuł, dyplom honorowy oraz Medal Sprawiedliwego wśród Narodów Świata. Podczas uroczystości w Domu Edyty Stein we Wrocławiu 9 listopada tytuł z rąk pani ambasador Izraela Anny Azari przyjął syn Stanisław z rodziną.
W czasie wojny Franciszek Stech pomagał Róży Spiess z Tarnopola.
Jej wspomnienie zapisano w 1948 r.....
czytaj w najnowszym wydaniu BRAMY

szlak.jpg

W sobotę, 13 grudnia ub.r. w Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku zorganizowana została koferencja podsumowująca i promująca projekt pn. „Miejski szlak geoturystyczny na obszarze Kłodzka”.
Inicjatorem konferencji i współorganizatorem była Akademia Przygody
z siedzibą w Twierdzy Kłodzkiej.

Foto 50 lecie (4).jpg

W sobotę, 6 grudnia 2014 r. Muzeum Filumenistyczne świętowało 50 rocznicę swojego istnienia.
Bystrzycka instytucja jako jedyna w Polsce, a także jako jedna z niewielu na świecie, gromadzi eksponaty dotyczące historii niecenia ognia. Kolekcja muzealna nie ogranicza się jedynie do popularnych wśród filumenistów etykiet i pudełek zapałczanych, a zajmuje się wszystkim, co dotyczy ognia w historii kultury materialnej, techniki i sztuki.