czerwiec 2014

Zapraszamy serdecznie do Teatru Zdrojowego na koncert promujący najnowszą płytę CD Marty Bizoń pt: "TU i TU". Na płycie znajduje się dwanaście premierowych piosenek, do których powstania inspiracją była książka Marty pt: "Zapiski artystki". To dwanaście muzycznych opowieści o życiu w dwóch światach. Świat realny przenika się w nich ze światem teatru. Pełna temperamentu artystka z poczuciem humoru stara się odnaleźć w nich i pomiędzy nimi. Autorem muzyki jest Aleksander Brzeziński, słów - Michał Chludziński. Płyta TU i TU jest piątym krążkiem w dorobku Marty Bizoń.

12 i 13 lipca po raz 13. zabrzmi muzyka Reimanna w Wambierzycach. Zapraszamy.

Zapraszamy bardzo serdecznie na XXIII Regionalny Przegląd Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych w Polanicy-Zdroju 6 lipca 2014 r.
W programie wydarzenia, między innymi barwne parady marszowe czy koncerty konkursowe.

Szlakiem lądeckich parków i arboretum - 22 czerwca godz. 9.00. Zbiórka obok „Wojciecha". Zapraszamy na wycieczkę.

V urodziny Galerii Twierdza Kłodzka

Autor: 
inf.wł.
fotografia_ślubna_kozber_991.jpg

12 kwietnia, sobota: „Lata 20-te, lata 30-te, czyli powrót do przeszłości”. 13 kwietnia, niedziela: „Tradycje wielkanocne – Stoliczku nakryj się”.

Wieża z widokiem na dwa powiaty

Autor: 
inf. M. Zilbert
kłdozka góra.jpg

Starosta kłodzki Maciej Awiżeń, starosta ząbkowicki Roman Fester oraz nadleśniczy Nadleśnictwa Bardo Śląskie, Józef Wojciechowski 24 marca 2014 roku podpisali porozumienie w sprawie wspólnej realizacji przedsięwzięcia pn. „Ścieżka edukacyjno-przyrodnicza z wie-żą widokową na Kłodzkiej Gó-rze”, a już 7 kwietnia spotkali się w miejscu, gdzie ma stanąć wieża, żeby omówić szczegóły i zapoznać się z uwarunkowaniami lokalizacji. Wieża ma mierzyć ok. 30 metrów i przy dobrej widoczności będzie z niej można podziwiać panoramę w promieniu kilkudziesięciu kilometrów.

Spotkanie w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej

Autor: 
inf. M. Zilbert
foto-łącki -minister.jpg

Delegacja Powiatu Kłodzkiego i Powiatowego Urzędu Pracy pod przewodnictwem wicestarosty Adama Łąckiego 16 kwietnia w Warszawie spotkała się z Jackiem Męciną, wiceministrem w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.
Celem wizyty było nie tylko pozyskanie dodatkowych środków na przeciwdziałanie bezrobociu w naszym powiecie, ale także rozmowa o nowych rozwiązaniach systemowych, które mogą zmniejszyć bezrobocie w tak szczególnych regionach jak nasz.

Nagroda Starosty dla Ścinawki Średniej

Autor: 
M. Zilbert
tradycje wielkan (1).jpg

W sobotę 5 kwietnia w  Kłodzku odbyła się już 17 edycja Spotkań Tradycji Wielkanocnych Ziemi Kłodzkiej – imprezy organizowanej przez Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu i Powiatowy Zespół Doradców w Kłodzku. Nagrodę Starosty Kłodzkiego za Najpiękniejszy Tradycyjny Stół Polski otrzymały w tym roku panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Ścinawce Średniej (gmina Radków). Ponad 80 kół gospodyń wiejskich z powiatu kłodzkiego oraz z zaprzyjaźnionych powiatów z innych stron Polski zaprezentowało swoje tradycje (nie tylko kulinarne) związane z Wielkanocą.

Spotkania Tradycji Wielkanocnych

Autor: 
Marek Gałowski
stoły3.jpg

Tradycyjnie, jak co roku, podziwialiśmy przed świętami pięknie udekorowane stoły wielkanocne na uroczystościach powiatowych – tym razem odbywających się w Kłodzku – oraz gminnych m.in. w Stroniu Śląskim, Ścinawce Średniej oraz w Ludwikowicach Kłodzkich.

Polsko-Czeska Noc Muzeów 2014 w Muzeum Ziemi Kłodzkiej

Autor: 
inf.wł.
Noc Muzeów Czas.jpg

Tegorocznym hasłem Nocy Muzeów będzie CZAS
Motyw CZASU w sposób bezpośredni nawiązuje do gromadzonej przez Muzeum Ziemi Kło-dzkiej kolekcji zegarów, a pośrednio do przeszłości, którą tworzyli dawni mieszkańcy Ziemi Kło-dzkiej oraz teraź-niejszości, którą dziś wspólnie kreujemy. Razem z artystami zapraszamy do udziału w Nocy Muzeów, podczas której udamy się w podróż w CZASIE.