Matematyczne zmagania uczniów szkół ponadpodstawowych

Autor: 
inf. Starostwo Powiatowe
01-DSC_2660.jpg
02-DSC_2647.jpg

Za nami konkurs matematyczny dla uczniów szkół ponadpodstawowych, zorganizowany z inicjatywy partnerskiego Powiatu Poznańskiego. Gospodarzem wydarzenia była Kłodzka Szkoła Przedsiębiorczości, która przygotowała i sprawnie przeprowadziła rywalizację. Do konkursu przystąpiło 29 uczniów reprezentujących pięć szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu kłodzkiego. Uczestnicy zmierzyli się z wymagającymi zadaniami matematycznymi, sprawdzającymi wiedzę, logiczne myślenie oraz umiejętność analizy problemów.
W uroczystym podsumowaniu wydarzenia oraz wręczeniu nagród udział wzięła starosta kłodzki Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk, a także dyrektor Wydziału Oświaty Ewa Piszczek.
Serdecznie gratuluję wszystkim uczestnikom. Sam udział w konkursie i podjęcie tego wyzwania zasługuje na uznanie. Cieszy mnie wysoki poziom rywalizacji oraz zaangażowanie młodzieży. Trzymam kciuki za kolejne sukcesy podczas etapu międzypowiatowego w Poznaniu – podkreśliła starosta Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk.
Laureaci konkursu:
1 miejsce – Dominik Spozyto
2 miejsce – Marcin Chosiński
3 miejsce – Mateusz Szymanowicz
4 miejsce – Dorian Wiktorski

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Najlepsi zawodnicy zostali dodatkowo nagrodzeni upominkami oraz nagrodami przygotowanymi przez Powiat Kłodzki. Podczas wydarzenia przeprowadzono również quiz wiedzy o powiecie kłodzkim, w którym zwyciężył Radosław Bojczuk.
Laureaci etapu powiatowego awansowali do kolejnego etapu – międzypowiatowego, który odbędzie się w maju w Poznaniu. Będą tam reprezentować powiat kłodzki w rywalizacji z najlepszymi uczniami z innych regionów.
Konkurs był doskonałą okazją do promocji nauk ścisłych, integracji młodzieży oraz rozwijania talentów uczniów z naszego regionu. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji.

Wydania: