Akordeonowe Nowinki

Autor: 
Liliana Stopka i Tomasz Brusiński
1Bez nazwy 1a.jpg
2DD3.jpg
3Bez nazwy2.jpg
5Bez nazwy3.jpg
6VideoCapture_20230120-194013.jpg

Miesiąc styczeń to koncerty kolęd w kościołach, tradycyjne muzyczne spotkanie w auli szkoły – Music Party i udział naszego ucznia Wiktora Styrkacza w Jasełkach, gdzie prezentował trzy kolędy.
W Święto Trzech Króli nasi absolwenci klasy akordeonu p. Tomasza Brusińskiego zagrali zespołowo koncert, który miał miejsce zaraz po przedpołudniowej mszy w kościele Podwyższenia Krzyża w Kłodzku. Koncert się odbył z inicjatywy księdza Pawła, który mając trzech ministrantów grających na akordeonie zgłosił się do nas z prośbą o przygotowanie repertuaru kolędowego. Ministranci: Szymon Dulski, Jakub Ferenz i Oskar Gałęski zgodzili się podjąć pracę nad przygotowaniem do koncertu. W efekcie program koncertu zawierał 8 kolęd. Cieszy nas, że koncert spotkał się z uznaniem i podziękowanie ukazało się na stronie parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św.
Kolejny koncert tego zespołu z tym repertuarem odbył się 15 stycznia w kościele w Krosnowicach.
Następne muzyczne wydarzenie to Music Party 2023.
Dnia 20 stycznia w auli naszej szkoły znów zapanowała biesiadna atmosfera. W rodzinnym gronie z babciami i dziadkami słuchaliśmy prezentacji instrumentalnych młodych akordeonistów i degustowaliśmy wypieki mam uczniów. Wśród wypieków królował tort – dzieło pani Machoś. Finałem tego spotkania był występ nauczyciela klasy akordeonu Tomasza Brusińskiego, który wykonał utwory – od muzyki poważnej do rozrywkowej. Karnawałowy nastrój z naszej auli uczniowie przeniosą do swoich domów umilając domownikom czas spotkań rodzinnych.
W miesiącu lutym zapraszamy miłośników muzyki akordeonowej na przesłuchania uczniów w trakcie VIII Akordeonowego Turnieju Hrabstwa Kłodzkiego (aula naszej szkoły dnia 11 marca) oraz 25 marca do KOKu na koncert Dzień Akordeonu. Usłyszymy akordeon koncertowy, akordeon elektroniczny i bandoneon. Będzie dla każdego coś miłego.

na zdj.: T. Brusiński ze swoimi absolwentami i księdzem Pawłem; koncert tego zespołu w kościele w Krosnowicach; Wiktor Styrkacz – Jasełka; Uczniowie klasy akordeonu.

Wydania: