Babie lato

Autor: 
UMiG Międzylesie
Babie Lato 1.jpg
Babie lato2.jpg

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Międzylesiu zrealizował projekt „Babie Lato” w ramach Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis.
Projekt był skierowany głównie do kobiet z pogranicza polsko-czeskiego. Rozpoczął się w październiku 2021 roku, a w jego ramach odbyło się szereg warsztatów, spotkań i wykładów m.in.: malowania na jedwabiu, filcowania na sucho i mokro, lampworkingu (szklanych koralików), wypalania w drewnie, szydełkowania, wikliny, makramy, decoupage, jogi oraz warsztaty tkackie i plener malarski. Miały miejsce również spotkania ze stylistką, kosmetyczką, psychologiem, trenerem osobistym, dietetykiem i couchem, a także wykłady.
Kobiety z Polski i Czech chętnie zapisywały się na warsztaty i z zaangażowaniem brały w nich udział. W trakcie spotkań panowała zawsze miła atmosfera, co miało pozytywny wpływ na tworzenie relacji między Paniami, dlatego zostało zorganizowane zakończenie projektu, aby stworzyć jeszcze jedną możliwość do wspólnego spotkania i wymiany doświadczeń.
Ogromnie nas cieszy, że dzięki współfinansowaniu mogliśmy stworzyć przestrzeń do wspólnych, aktywnych spotkań transgranicznych sąsiadów.

Wydania: