ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ – uroczystości w Krosnowicach

Autor: 
Anna Hnatów-Biela
P1120572.jpg
P1120590.jpg

Jak co roku, w Szkole Podstawowej w Krosnowicach, czciliśmy dzień 11 listopada. To narodowe wydarzenie było u nas świętowane w środę – przez uczniów klas IV-VIII i w czwartek – przez dzieci z klas 0-III.
Orzeł biały, flagi i kwiaty zdobiły szkolny korytarz, na którym wystąpili uczniowie klas starszych. Krótko przybliżyli istotę odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli i zaprosili wszystkich uczestników do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych – tych znanych i tych mniej znanych, przy akompaniamencie pana Marka Morawskiego. Odświętne ubiory dodały powagi temu wydarzeniu, ale także zaproszeni goście, jak: uczennice z klasy II śpiewające „Płynie Wisła płynie” oraz nasza była uczennica Róża Stańczyk-Biernacka, która wykonała utwór Ireny Santor „Powrócisz tu” w taki sposób, że chciałoby się słuchać w nieskończoność.
W czwartkowy zaś poranek uczniowie klas ósmych uroczyście wprowadzili swoich młodszych kolegów i koleżanki z klas pierwszych do sali gimnastycznej, w której najpierw odbył się apel z okazji 11 listopada – dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki, mogliśmy posłuchać też utworów wykonanych przez naszego ucznia z klasy II – Alana Janowskiego, który grał na akordeonie.
Po uroczystościach państwowych dzieci złożyły ślubowanie i zostały pasowane na uczniów naszej szkoły. Pasowania dokonał pan dyrektor – Mieczysław Kowalcze. Pasowani otrzymali upominki przygotowane przez Rodziców i od tej chwili mogli się poczuć „prawdziwymi uczniami” rozpoczynającymi swą wielką przygodę zwaną NAUKĄ. Zarówno pasowanym, jak i wszystkim pozostałym uczniom życzymy samych sukcesów i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy.

Wydania: