Horoskop na grudzień

Autor: 
wróżka

*Baran – U Ciebie powinno być wszystko w porządku. Bo przecież Ty nie przespałeś tego roku. Oj, niełatwo było, chociaż nie z Twojej winy. Więc ciesz się nieco skromniejszymi, ale zasłużonymi świętami. I przygotuj się na bal sylwestrowy.
*Byk – Do katastrofy jednak nie doszło, a przecież była tak blisko. Dopiero teraz do Ciebie dociera ogrom tego niebezpieczeństwa, ale co było to było. Całe szczęście, że to już koniec tego roku, który można jednak zaliczyć do udanych, bo jak by nie było, Twoje na wierzchu. Grudzień? – spokój, spokój, i jeszcze raz spokój.
*Bliźnięta – Na świecie zawierucha, a Bliźnięta nieźle sobie radzą. Ot, jak to dobrze przemyśleć działania i warianty, zachować wcześniej, a nie na „ostatnią chwilę”. I jest rezultat takiego działania. Nieco ubożsi, ale jeszcze w niezłej kondycji, w cieple i dostatniości można spędzić i święta i Sylwestra.
*Rak – Jeszcze trochę spraw trzeba dokończyć, choć już nie za bardzo się chce. No cóż, przesunięta na późniejszy czas, to przecież: za rok! A tak nie wolno, bo może się takie działanie odbić niezłą czkawką. Więc jeszcze się „zepnij” i dokończ nieskończone zadania. Uda Ci się nieomal w ostatniej chwili i w Sylwestra zatańcujesz „bez garbu na plecach”.
*Lew – Dla Ciebie był to rok pełen niepokoju. Nawet były chwile, że nie wiedziałeś gdzie „ręce włożyć”. Ale dałeś sobie radę i w grudniu, świątecznym grudniu, pozwól sobie na przemyślenie, na spokojnie, jak ułożyć sobie działanie na przynajmniej pierwszy kwartał 2023 roku. Trochę to będzie jak wróżenie z fusów, ale jakaś podstawa musi być.
*Panna – Grudzień zapowiada Ci się ulgowo, a nawet bardzo rozrywkowo. Owszem, tak też być powinno, bo przecież nie samym chlebem i troskami człowiek żyje. A, że jest okazja, aby zapomnieć „O świecie Bożym” to tym bardziej. Zamknij się więc zatem w swoim fajnym świecie, bo po Sylwestrze przyjdzie czas na zmierzenie się z tym zewnętrznym światem.
*Waga – Wydawało się: tragedia, rozpacz, nie ma wyjścia… A jednak – jakoś wszystko się nieźle poskładało i nie ma takiego złego, co by nie wyszło na dobre. No i jest już grudzień uspokojony, już gotowy do świętowania, a i Sylwester do zabawy. Wyjść z kłopotów to jedna sprawa, nie wpadać w nie to druga. A więc, jak nie będziesz taki nerwowy, to i sporo kłopotów unikniesz.
*Skorpion – Nie wszystko złoto, co się świeci. I Ty dobrze o tym wiesz. Zatem choinka, złote bańki na niej w pełni Cię zadowalają, a pieniądze? Też trzeba je mieć, choćby na uroczystą kolację, choćby na podarki. I Ty potrafisz zadbać o to, by tak właśnie było. Może nie za wystawnie, ale bez zbędnej skromności, bo i tak zdrowie najważniejsze.
*Strzelec – No i grudzień. No i koniec 2022 roku. Czas może nie na spowiedź, ale na rachunek sumienia to i owszem. Trochę do przodu, trochę boków i tak się toczył Twój rok.
A grudzień, szczególnie wieczorowymi porami, pozwala Ci nieco się zastanowić, jak to będzie w przyszłości. I nie tylko zastanowić, ale też i postanowić.
*Koziorożec – To był trochę dziwny rok. Sporo Ci się w życiu codziennym zmieniło, ale jakoś to wszystko zdołałeś przyjąć i przetrawić. A otworzyły się na miejsce „starych”, nowe możliwości, choć połączone ze starymi. Tylko zadbaj jeszcze o zdrowie, bo będzie Ci potrzebne. Ułudzie się nie poddawaj, ale marzeniom zrób drogę szeroką i wygodną. Niech do Ciebie przychodzą marzenia stadami. Bo taki to Twój czas, kiedy nie musisz się użerać ze światem a życzliwie go obserwować i komentować.
*Wodnik – „Krok po kroczku, krok po kroczku idą święta…”. Lubisz święta, zatem się raduj, że je masz. W dobrym gronie, przy pełnej życzliwości współbiesiadników zajadaj się tym barszczykiem uszkami, tymi pierogami z kapustą... Ot, i nie zadręczaj się, że nie możesz już tego czy tamtego...
*Ryby – Czas coś zmienić? Takie myśli chodzą Ci po głowie. A mnie się wydaje, że niekoniecznie. Żeby nie wyszło tak, że „zamienił stryjek siekierkę na kijek”. Lepiej po prostu przyjrzeć się całej sprawie i poprawić tu i tam i okaże się, że bez rewolucji „wszystko gra”. A ile nerwów, a ile złości mniej. Ojej. Porozumienie to nie taka zła sprawa.

Wydania: