APEL DO PRZYWÓDCÓW OPOZYCJI PARLAMENTARNEJ I POZAPARLAMENTARNEJ PARTII, STOWARZYSZEŃ DEMOKRATYCZNYCH I WYBORCÓW W POLSCE

Autor: 
Płk. w st. spocz. Kazimierz KORECKI

W sprawie: wyborów parlamentarnych w III Rzeczypospolitej w 2023 roku.
Program wyborczy: odsunięcie szkodników PiS od władzy, zjednoczenie narodu, przywrócenie ładu demokratycznego i naprawa Polski.
Rodacy – Polska znalazła się w niebezpieczeństwie utracenia państwa prawa, wolności i praw obywatelskich. Politycy PiS z Prezydentem RP i prezesem Kaczyńskim na czele doprowadzili do ustanowienia dyktatorskiego reżimu, co zagraża obronie praw i wolności obywateli.
Nie ma już państwa prawa. Jest państwo władzy, państwo partii i państwo wodza.
Korupcja na skalę państwową stanowi istotę systemu. Państwo mafijne zapewniło sobie całkowitą bezkarność przejmując policję, Trybunał Konstytucyjny, sądy, prokuraturę i ważne dla obywateli instytucje. Reżimowi pisowskiemu potrzebna jest również bezkarność na skalę Unii Europejskiej, ale to im się nie udaje.
/.../ Wódz trzeciej Rzeczypospolitej Jarosław Kaczyński od 2015 r. zdołał ustanowić dyktaturę tylko dlatego, że stała i stoi za nim rzesza pisowskich zwolenników, którym zależy na dalszym utrzymaniu władzy. Mając swoich partyjnych wyznawców niszczy Polskę, łamie prawo i Konstytucję RP, mści się na przeciwnikach politycznych, umacnia rządy państwa policyjnego, narusza godność i prawa obywateli. Wchodzi w porozumienie z przywódcami zwolenników Putina, wroga Unii Europejskiej.
/.../ Aby wygrać wybory jest potrzeba zjednoczenia wszystkich sił opozycji i wyborców. W celu odsunięcia PiS od władzy na drodze legalnej opozycja powinna powołać coś w rodzaju sojuszu politycznego o nazwie np. „Związek Obrony Prawa i Wolności Obywateli III Rzeczypospolitej”. (Uzgodnić nazwę). Powołany Związek powinien zorganizować Kongres Obrony Prawa i Wolności Obywateli, który powinien stać się wielką manifestacją sprzeciwu wobec dyktatury rządów PiS.
W manifestacjach i w spotkaniach z wyborcami należy proklamować walkę o demokrację i przestrzeganie prawa odsunięcie PiS od władzy. Należy przedstawić wyborcom afery związane z PiS i jego nominatami po 2015 i 2019 roku (Gazeta Wyborcza, 9.10.2019r.) Oto niektóre z afer (cytuję) „Afera z łapówką dla ks. Rafała Sawicza. Afera „srebrnych wież”. Afera Kazimierza Kujdy. Afera „aniołków Glapińskiego”. Afera Polskiej Fundacji Narodowej. Afera Komisji Nadzoru Finansowego. Afera samolotowa i kilometrowa Kuchcińskiego. Afera we wrocławskim PCK. Afera inwigilacyjna. Afera z utajnieniem list poparcia kandydatów do nowej Krajowej Rady Sądownictwa. Afera Solidarnej Polski i hejterska Ziobry. Afera z działką i taśmowa Morawieckiego. Afera z milionami dla rządu i z wypadkiem Szydło. Afera Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo – Kredytowej związanej z PiS. Afera z wypadkami w Służbie Ochrony Państwa. Afera „córki leśniczego”. Afera Bartłomieja Misiewicza. Afera Kosteckiego. Afera Pegasusa. (koniec cytatu) oraz innych afer z okresu „Pandemii”, ostatnich wyborów prezydenckich i inflacji. Itd., itd., itd.
/.../ Opozycja, aby wygrać wybory, zjednoczyć skłócony naród i naprawić kraj musi się porozumieć. To dziś kluczowa sprawa, to polska racja stanu. Jeżeli do tego nie dojdzie, co byłoby utraceniem resztek demokracji, a to oznaczałoby też, że opozycjiz jej przywódcami nie zależy na osunięciu dyktatorskich rządów PiS od władzy. To wielka odpowiedzialność opozycji za Polskę, za przyszłość narodu i całych pokoleń.
/.../ Trzeba pamiętać, że nie tylko politycy PiS obawiają się co ich czeka i co stracą po przegranych wyborach, ale też obawiają się hierarchowie Kościoła katolickiego i zrobią wszystko, jak dotychczas i wykorzystają Kościół do poparcia PiS.
Przywódcy opozycji, jesteście odpowiedzialni jak nigdy za uchronienie państwa i narodu od całkowitej dyktatury PiS. Macie ogromny potencjał wyborczy, który ma szanse wygrać wybory i powiedzieć żegnaj pisowska dyktaturo! Będzie odwrotnie, jeżeli grać będą własne ambicje. Polskę przed dyktaturą pisowską może ocalić tylko wspólny front opozycji. Pójście do wyborów poróżnionym i osobno daje szanse wygrania przez PiS.
Jedność nie oznacza wspólnego programu. Jedność w obliczu wyborów może oznaczać tylko to, że chcemy się różnic w odmiennej sytuacji politycznej. Praca nad wspólnym programem obowiązuje te część opozycji, która po wygranych wyborach byłaby zdolna utworzyć rządową koalicję (Przegląd 2022). Jeżeli niektóre partie opozycyjne w parlamencie nie mogą zrezygnować z tego, co jest nie do przyjęcia dla pozostałych partnerów, to staną przed dylematem, czy lepiej będą się czuć pod rządami PiS, czy liberalnych demokratów? To samo dotyczy konserwatywnej opozycji.
Kto przeszkodzi wspólnemu frontowi w wyborach parlamentarnych bierze na siebie odpowiedzialność za przegrane wybory, za Polskę, za miliony Polaków. Utworzenie wspólnego frontu przeciwko PiS wymaga zrozumienia i odpowiedzialności oraz powagi sytuacji, w jakiej znalazł się nasz kraj pod rządami polityków „dobrej zmiany”.
Szanowni Wyborcy! Jeżeli pragniemy, a na pewno, zjednoczyć skłócony naród, utrwalić prawdę naszej historii, prawdę tych lat i tych ludzi, aby nasze dzieci miały dobrą przyszłość, idźmy do wyborów i zagłosujmy na kandydatów opozycji. Jest to ostatnia szansa, aby żyć wśród przyjaciół w normalnym kraju.
Otrzymują:
1. Zainteresowane partie i stowarzyszenia opozycyjne, w parlamencie i pozaparlamentarne.
Kłodzko, 2022 rok

Wydania: