MOTYW NASTRÓJ KOLOR - Wystawa malarstwa Macieja Śwista

Autor: 
Krystyna Oniszczuk-Awiżeń
a ZJB_5402.jpg
a ZJB_5416.jpg
a ZJB_5455.jpg

Z dużą satysfakcją odnotowujemy fakt kolejnej wystawy malarstwa Macieja Śwista – kłodzczanina, zdobywcy I nagrody Biennale WALOR 2019. Jego prawdziwa przygoda z malarstwem trwa nieprzerwanie od 2000 roku, choć zainteresowania w tym kierunku wykazywał już od najmłodszych lat. Maluje dużo, nie brakuje mu tematów: martwa natura, krajobrazy, także portrety. Jak sam mówi: malowanie to jego sposób na życie... tak pokonuje umykający czas... pozostawia po sobie ślad.
Wielokrotnie wystawiał swe pracy, m.in.: w Kłodzkim Ośrodku Kultury – Salony Sztuki Nieprofesjonalnej,w Miejskim Ośrodku Kultury w Szczytnej, w Centrum Kultury Chrześcijańskiej, w Kłodzku, w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kłodzku, w Muzeum Ziemi Kłodzkiej, także za granicą: w Bensheim (Niemcy), Ramatuell (Francja), Bedford (Wielka Brytania) i Hradec Kralove (Czechy).
Tym razem prace artysty zostały wystawione w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury. Wernisaż wystawy zatytułowanej „Motyw Nastrój Kolor” odbył się 4 marca 2022 r., z udziałem licznych gości, w tym sporej grupy kłodzczan.
Wystawa czynna jest do 30 kwietnia. A więc zapraszamy do zwiedzenia i polecamy, a Artyście gratulujemy.

Wydania: