Kłodzko - dary dla Ukrainy

Autor: 
inf. UMKłodzko
1-TIR1.jpg
2-TIR 2.jpg
3-Przyjazd. 4.jpg

* Dary dla Ukrainy
2 marca z Kłodzka wyruszyła oznakowana ciężarówka z darami na Ukrainę. Transport został wysłany do miejscowości Poninka, położonej na zachód od Kijowa. Wielki odruch serca mieszkańców Kłodzka pozwolił na wysłanie aż 34 palet tak bardzo potrzebnych tam środków. Ciężarówka dotarła na miejsce 4 marca.
„Dziękuję wszystkim, którzy przynieśli żywność, medykamenty, produkty higieny osobistej, chemiczne, ubrania. Ale też tym, którzy pomagali segregować i pakować dary. Chcialbym wszystkim podziękować z imienia i nazwiska, ale osób było tak dużo, że nie sposób wszystkich wskazać” – powiedział burmistrz Michał Piszko.
* Przyjechała grupa uchodźców
W czwartek 17 marca do Kłodzka przyjechała grupa 140 uchodźców z Ukrainy, głównie matki z dziećmi oraz osoby starsze. „Dzięki wspaniałym Wolontariuszom i Pracownikom jednostek miejskich w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji udało się stworzyć miejsce, w którym każdy traktowany jest z szacunkiem oraz w którym, staramy się spełnić potrzeby uchodźców. Cały sztab Wolontariuszy, w tym tłumacze, dbają o to, aby uchodźcy mogli poczuć choć namiastkę spokoju. 24 godziny na dobę jest z nami także kłodzka straż miejska, która dba o bezpieczeństwo. Wielka w tym pomoc także Państwa, bo bez darów od Was nie dalibyśmy pewnie rady, bardzo za to dziękuję”– powiedział burmistrz Michał Piszko.

Wydania: