Karuzela zapałczanych łamigłówek

Autor: 
inf. MF

Zapraszamy Państwa do Muzeum Filumenistycznego w Bystrzycy Kłodzkiej na niezwykłą przygodę z zapałczanymi łamigłówkami. Czasami wystarczy przesunąć jedną zapałkę, aby uzyskać prawidłowy wynik. Przygotowane przez nas łamigłówki stanowią ciekawe wyzwanie dla małych i dużych, mogą być także dobrym sposobem na nudę.
W galerii wystaw czasowych naszego muzeum stworzyliśmy przestrzeń dla całej rodzinny, gdzie można główkować nad zapałczanymi zagadkami. Figury geometryczne, liczby arabskie i rzymskie układają się w intrygujące zadania. Ambitni gracze mogą zmierzyć się z zagadkami „Tylko dla Orłów”. Przygotowaliśmy także kiosk multimedialny dla preferujących gry komputerowe, gdzie można rozwiązywać zadania wirtualnie.
Wystawa czasowa pt. Łamigłówki z zapałek jest już otwarta a odwiedzający nas goście chętnie podejmują łamigłówkowe wyzwania. Bardzo nas to cieszy, ponieważ chcemy, aby nasze Muzeum włączało zwiedzających do wspólnej zabawy i nauki, stawało się bardziej interaktywne.
Kolorowy świat łamigłówek przedłużamy do połowy marca 2022 r. Dla tych, którzy rozwiążą prawidłowo łamigłówki przygotowaliśmy nagrody.

Wydania: