Rekordowy budżet Polanicy-Zdroju uchwalony

Autor: 
inf.wł.
Rekordowy budżet Polanicy-Zdroju kopia.jpg

Władze Polanicy-Zdroju planują wydać w 2022 ponad 80 mln zł w ramach budżetu Miasta, który został uchwalony podczas sesji Rady. Tak dużo środków publicznych w historii Polanicy-Zdroju jeszcze nie było. To rekordowy budżet pod wieloma względami. Dochody wyniosą prawie 80 mln zł, wydatki – nieco ponad 80 mln zł. Polanica-Zdrój stale się rozwija, a rozsądne zarządzanie środkami pozwala planować jeszcze większe przedsięwzięcia i inwestycje.
- Przy założeniu, że Polanica-Zdrój liczy około 6 tysięcy mieszkańców, kwota dochodu jest imponująca. Warto zaznaczyć, że na same inwestycje przewidziano prawie 47,5 miliona złotych, a to świadczy, że planujemy Polanicę-Zdrój zmieniać i ulepszać. Posiadamy bardzo niewielki odsetek zadłużenia, co też wpływa pozytywnie na kondycję finansową Gminy – mówi Agata Winnicka, wiceburmistrz Polanicy-Zdroju.
Jakich zmian mieszkańcy mogą się spodziewać w najbliższych miesiącach?
- W dalszym ciągu będą remontowane kolejne drogi, chodniki, sieci wodno-kanalizacyjne. Planowana jest wymiana oświetlenia na terenie całego miasta, budowa przedszkola z oddziałami żłobkowymi, termomodernizacja budynku szkoły „Edukator”, modernizacja Parku Zdrojowego, budowa ścieżki pieszo-rowerowej z wieżą widokową na Wzgórzu Marii, przebudowa muszli koncertowej w Parku Zdrojowym i wiele, wiele innych – wylicza Wiceburmistrz Polanicy-Zdroju.
Praca nad nowym budżetem nie była łatwa, zwłaszcza w obliczu wzrostu cen i niedogodności, jakich wszystkim przysparza pandemia koronawirusa Covid-19. Warto jednak podkreślić, że plan przychodów i wydatków na 2022 rok jest realny i został jednomyślnie przyjęty przez Radnych.
- Mimo trudnych czasów, mimo wzrostu cen staramy się nie zwalniać tempa i na bieżąco pozyskiwać środki, dbać o wizerunek i infrastrukturę Polanicy-Zdroju. A inwestycje i tak dobry budżet udaje się zaplanować dzięki systematycznie pozyskiwanym środkom z funduszy zewnętrznych oraz prowadzeniu zrównoważonej polityki, która oparta jest na dobrej współpracy, zarówno z jednostkami podległymi, jak i z innymi instytucjami działającymi na terenie powiatu, województwa i całego kraju – dodaje Agata Winnicka.

Wydania: