Tworzyli abstrakcyjne geometryczne wzory...

Autor: 
inf. MH
15wzorystringart..jpg

String art., czyli sztuka nawlekania kolorowych nici między punktami zagościła na stałe do oferty Filii Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Starym Wielisławiu. Jest to praca przestrzenna, a efekty są przepiękne.
Tradycyjnie, dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko Mariola Huzar pokazała chętnym mieszkańcom, jak się za takie dzieło zabrać. Oglądając inspiracje w Internecie wydaje się, że to prosta i łatwa technika. Tu wbić gwoździki, tu nawlec nitkę i już.
-Byliśmy w wielkim błędzie – mówili uczestnicy zajęć. Musieliśmy spróbować swoich sił – opowiada Prezeska Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Stary Wielisław Anna Jasińska, która wkręciła się w tę artystyczną pracę jak nikt…
W oparciu o gotowe wzory stworzono własne, unikatowe kompozycje. Powstały m.in.: koń z rozwianą grzywą, kotek patrzący zielono na świat, serce w sieci, kwiat pełen letnich barw oraz złota piłka.
Mamy nadzieję, że to nie ostatnie tego typu zajęcia. Dziękujemy bardzo za udział i zaangażowanie. Zapraszamy do śledzenia na bieżąco informacji o kolejnych warsztatach na terenie gminy wiejskiej Kłodzko.

Wydania: