Muzyczna strona Kozakowskiego

Autor: 
Witold Kozakowski
Gitarzystki powiatu kłodzkiego na stacji PKP Oborniki Śląskie.jpg
Kłodzkie Trio Gitarowe w składzie Małgorzata Łapińska, Lila Wyjadłowska, Kornelia Zawadzka.jpg
Projekt SONORITczyli Jose Valente i Erlendis Quartet.jpg

* Gitarzystki Ziemi Kłodzkiej w Obornikach Śląskich
Tuż przed feriami zimowymi, w sobotę 8 lutego br. w Obornikach Śląskich, odbył się VI Ogólnopolski Konkurs Gitarowy o tytuł „Mistrza Sześciu Strun”. Zmagania gitarowe oceniało wymagające jury w składzie: prof. Piotr Zaleski (Prorektor Akademii Muzycznej we Wrocławiu), prof. oświaty Marek Zieliński (Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II st. we Wrocławiu) oraz dr Michał Bąk (Akademia Muzyczna we Wrocławiu).
W konkursie wystąpiły między innymi uczennice klasy gitary ze szkół muzycznych powiatu kłodzkiego: Amelia Anuszek z PSM I st. w Bystrzycy Kłodzkiej oraz trzy gitarzystki z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Kłodzku – Kornelia Zawadzka, Lila Wyjadłowska i Małgorzata Łapińska. Wszystkie uczennice zaprezentowały się bardzo dobrze, ale tylko Lili Wyjadłowskiej udało się zostać laureatką albowiem zdobyła ona III miejsce w swojej grupie wiekowej (I nagrody jury w tej kategorii nie przyznało). Gratulacje!

* Gitarzystki na koncercie dla szkoły muzycznej
W dniu 29 stycznia br. w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Kłodzku odbył się koncert dla sympatyków szkoły pt. „Karnawałowe szaleństwa”.
W programie wystąpili ucz-niowie różnych sepcjalności instrumentalnych, w tym także uczennice z klasy gitary: solistka Lila Wyjadłowska oraz Kłodzkie Trio Gitarowe (Małgorzata Łapińska, Lila Wyjadłowska, Kornelia Zawadzka). Oprócz tego licznie zgromadzona publiczność usłyszała także „LeLiDuo” (Lena Kancelarz – flet i Lila Wyjadłowska – gitara).
To był piękny koncert!

* GITARIADA zbliża się!
W dniach 15-19 kwietnia 2020 roku po raz dwudziesty trzeci na Ziemi Kłodzkiej odbędzie się Kłodzki Festiwal Muzyczny GITARIADA. Podczas tego najstarszego festiwalu gitarowego na Dolnym Śląsku wystąpią wybitni wirtuozi gry na gitarze, odbędzie się także ogólnopolski konkurs gitarowy z udziałem utalentowanej młodzieży – również ze szkół muzycznych powiatu kłodzkiego.
Szczegółowy harmonogram festiwalu oraz szczegółowe informacje o koncertach opublikowany zostanie w kwietniowym numerze „Gazety Prowincjonalnej”. Dziś jednak już zapowiadamy trzy niesamowite koncerty gitarowe w Kłodzku oraz recital, który zakończy tegoroczną edycję festiwalu. We czwartek 16 kwietnia br. o godz. 16 w kłodzkiej szkole muzycznej wystąpi duet gitarowo-fortepianowy „Walicki-Popiołek Duo”, w piątek 17 kwietnia br. o godz. 19 w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej (oo. Franciszkanie) w Kłodzku wystąpi duet wybitnych polskich muzyków: Agnieszka REHLIS (mezzosopran) i Krzysztof MEISINGER (gitara). W sobotę 19 kwietnia br. o godz. 19 w sali widowiskowej Kłodzkiego Ośrodka Kultury usłyszymy maestro Jose VALENTE – portugalskiego wirtuoza akordeonu wraz z polskim kwartetem gitarowym „Erlendis Quartet” w koncercie pt. „Sonorit”. Natomiast w niedzielę 20 kwietnia br. o godz. 17 w kaplicy św. Onufrego w Stroniu Śląskim z recitalem Pieśni Szekspirowskich wystąpi Mateusz ŁAWNICZAK (śpiew, lutnia). ZAPRASZAMY!

Wydania: