W Szczytnej powstała kolejna stacja ładowania samochodów elektrycznych w ramach projektu e-Sudety

Autor: 
inf. Link PR
stacja.jpg

W ramach projektu pn. „e-Sudety” w Szczytnej uruchomiono stację ładowania samochodów elektrycznych. Urządzenie to stacja o normalnej mocy, która ładuje samochody prądem zmiennym 2 x 11 kW. Oficjalne otwarcie stacji odbyło się 4 sierpnia o godz. 14.45 w ramach XXV Wielkiej Fety Agroturystycznej. Pierwsza stacja w ramach projektu e-Sudety powstała w lutym br. w kurorcie Lądek-Zdrój. Projekt „e-Sudety” powstał na bazie przeprowadzonego pilotażowego projektu e-Kotlina Kłodzka, zrealizowanego w Lądku-Zdroju pod patronatem m.in. Ministerstwa Energii, Ministerstwa Środowiska i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. W konferencji oraz panelu dyskusyjnym wzięli udział przedstawiciele ministerstw, władz samorządowych, instytucji odpowiedzialnych za poszanowanie środowiska naturalnego, przedstawiciele mediów i partnerów zaangażowanych w projekt. Dyskutowano wówczas nad poprawą jakości powietrza w aspekcie wykorzystania transportu zero emisyjnego oraz testowano samochody elektryczne.
- To druga uruchomiona stacja ładowania samochodów elektrycznych w regionie Sudetów w ramach projektu e-Sudety. Stacje są montowane przez PGE Nowa Energia. Cieszy nas, że niebawem powstaną kolejne, co przełoży się na upowszechnianie samochodów elektrycznych i rozwój ekoturystyki w regionie. Wierzę, że to region Sudetów stanie się niebawem ambasadorem elektromobilności w Polsce – Elżbieta Koncka, Link PR, pomysłodawca i organizator projektu e-Sudety.
W oficjalnym otwarciu stacji ładowania wzięli udział m.in. burmistrz Szczytnej Jerzy Król, posłanka Monika Wielichowska, senator Aleksander Szwed, wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Marcin Gwóźdź, prezes PGE Nowa Energia Tomasz Marzęda oraz pomysłodawca projektu – Elżbieta Koncka.
Stacja ładowania samochodów elektrycznych w Szczytnej przy ul. Wolności, Plac za Bramą jest już drugą stacją zrealizowaną w ramach projektu e-Sudety. Niebawem będą montowane kolejne stacje.

Wydania: