Wyprawki Czytelnicze czekają na 3-latki

Autor: 
Joanna Artemiak
wypr.jpg

Czy pierwsza wizyta w bibliotece może być początkiem wspaniałej przygody na całe życie? Wierzymy, że tak! Dlatego w listopadzie 2018 r. w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” rozpoczęliśmy projekt pilotażowy skierowany do dzieci rozpoczynających edukację przedszkolną oraz ich rodziców.
Nawyk codziennego czytania z dzieckiem oraz regularnego odwiedzania biblioteki warto kształtować już od najwcześniejszych lat życia dziecka, dlatego Biblioteka Publiczna w Szczytnej wraz z Instytutem Książki zaprosiła rodziców trzylatków do systematycznego odwiedzania biblioteki i odbioru wyjątkowego prezentu. W przygotowanej dla nich „Wyprawce Czytelniczej” znajdują się: książka „Pierwsze wiersze dla…” – zbiór wierszy dla dzieci autorstwa wybitnych polskich poetów, pięknie ilustrowanym przez Ewę Kozyrę-Pawlak i Pawła Pawlaka, poradnik „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” przypominający o korzyściach wynikających z czytania oraz Karta Małego Czytelnika do zbierania naklejek. Za każdą wizytę
w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzymuje naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostaje uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.
Od początku trwania pilotażu biblioteki w całej Polsce odwiedziło ponad 30 tys. trzylatków z rodzicami. Dla większości z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece, podczas której zostały zapisane do grona Czytelników i stały się pełnoprawnymi uczestnikami życia kulturalnego.
Zachęcamy rodziców z dziećmi z rocznika 2016 do odwiedzenia szczytniańskiej biblioteki i udziału w akcji „Mała Książka – Wielki Człowiek”.

Wydania: