Strońska Drezyniada

Autor: 
Natalia Gancarz, Koordynator projektu CETiK
drezy1.jpg
drezy2.jpg

W dniu 4 sierpnia 2018 r. na placu przy CETiK-u w Stroniu Śląskim odbyła się już po raz siódmy „STROŃSKA DREZYNIADA”. Impreza o charakterze pikniku rodzinnego cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno turystów jak i mieszkańców naszej gminy.
Głównym punktem imprezy był oczywiście wyścig drezyn ręcznych w pięciu kategoriach: VIP, Rodzinna, Kobiety, Mężczyźni i OPEN. 400-metrową trasę wyścigu przejechało 51 dwuosobowych załóg. Najszybsza okazała się drużyna startująca w kategorii męskiej – Sebastian Szul i Bartłomiej Rybczak. Panowie uzyskali czas 1:09:98, niestety nie pobijając rekordu zeszłorocznego, który wynosi 1:07:94. Za najszybszy przejazd oraz za pobicie rekordu Radni Rady Miejskiej w Stroniu Śląskim: Krystyna Brzezicka, Magdalena Laskowska, Gabriela Janiszewska, Cyprian Najduch, Jan Florowski, Zdzisław Pakuła, Ryszard Wiktor oraz Wiesław Ryczek ufundowali dwie nagrody pieniężne. Niestety rekord nie został pobity, a druga nagroda przeszła na przyszły rok. Nagrodę pieniężną ufundowali również radni Monika Snopkowska, Zbigniew Dyląg i Miłosz Węgrzyn dla drużyny, w której skład wchodził najmłodszy uczestnik. Tę nagrodę otrzymali: Piotrowski Feliks i Piotrowski Adrian. Każdy uczestnik wyścigu otrzymał nagrodę rzeczową oraz pamiątkowy dyplom. Starosta kłodzki pan Maciej Awiżeń ufundował dla najlepszych drużyn w każdej kategorii pamiątkowe puchary. W tym roku „Strońska Drezyniada” była dofinansowana ze środków Powiatu Kłodzkiego w ramach projektu „Kultura w powiecie”. W ramach projektu zaprezentowano stoiska z promocją produktów lokalnych, a w szczególności pstrągów z gminy Stronie Śląskie, lokalnego piwa z Browaru Kamienica (w okresie kiedy organizujemy Drezyniadę obchodzony jest Światowy Dzień Piwa).
Konkursowi drezynowemu towarzyszyły darmowe przejażdżki drezyną spalinową, liczne występy oraz konkursy dla publiczności. Na deser wystąpiła gwiazda wieczoru Piotr Oleksy ELTON.
Wyniki:
KATEGORIA VIP:
I m.: Wojewódzkie Centrum Psychiatrii Długoterminowej w Stroniu Śląskim w składzie: Tomasz Radoń, Adrian Gancarz, czas: 1:10:53,
II m.: Urząd Miejski w Stroniu Śląskim w składzie: Dariusz Chromiec, Tomasz Olszewski, czas: 1:18:54,
III m.: Browar Team w składzie Paweł Figurski, Jakub Gustaw czas: 1:25:85.
KATEGORIA RODZINNA (kat. os. dorosła i dziecko do 14 lat):
I m.: Daniel Nowak, Bartek Nowak, czas: 1:22:91,
II mi.: Filip Wołowiec, Piotr Wołowiec, czas: 1:25:26,
III m.: Piotr Madejczyk, Marta Madejczyk, czas: 1:25:77.
KATEGORIA KOBIETY (2 os. dorosłe lub os. dorosła i dziecko od 15 lat):
I m.: Urszula Walo, Wanda Górniak, czas: 1:34:53,
II m.: Julia Topiłko, Anna Rapacz-Topiłko, czas: 1:36:64,
III miejsce: Aleksandra Mroczek, Paulina Szymańska, czas: 1:37:66.
KATEGORIA MĘŻCZYZNI (2 os. dorosłe lub os. dorosła i dziecko od 15 lat):
I m.: Bartłomiej Rybczak, Szul Sebastian, czas: 1:12:72,
II m.: Karol Karwacki, Rafał Karwacki, czas: 1:14:89,
III m.: Piotr Skowronek, Daniel Nowak czas: 1:16:17.
KATEGORIA OPEN (kat. otwarta):
I m.: Sebastian Szul, Bartłomiej Rybczak, czas: 1:09:98, NAJLEPSZY CZAS ZAWODÓW
II m.: Wanda Górniak, Aleksander Górniak, czas: 1:18:69,
III m.: Emilia Figiela, Łukasz Figiela, czas: 1:23:15.
Serdeczne dziękujemy naszym partnerom i sponsorom, dzięki którym mogliśmy zorganizować to wspaniałe przedsięwzięcie. Zapraszamy do współpracy oraz udziału w zawodach za rok.

Wydania: