Remonty w Kłodzku

Autor: 
inf. Daniel Jakubowski
parkingi2.jpg
szpitalna.jpg
zzluzycka2.jpg

*Parkingi
Lada moment powinna ruszyć budowa parkingu przy ul. Dunikowskiego. Tym samym na osiedlu Nysa powstaną 43 nowe miejsca postojowe. Prace powinny zakończyć się we wrześniu.
Trwają także roboty przy budowie parkingu przy ul. Nowy Świat. Generalny Inspektor Nadzoru Budowlanego potwierdził, że inwestycja była i jest legalna. Nie powiodły się zatem próby zmanipulowania opinii publicznej i storpedowania przedsięwzięcia.
* Szpitalna w remoncie
Ulica Szpitalna od dawna prosiła się o modernizację. Największym problemem był brak parkingu z prawdziwego zdarzenia, choć także ulica pozostawiała wiele do życzenia. Teraz to się zmieni, już niedługo wspomniane problemy odejdą w niepamięć. Trwa remont ulicy.
Co prawda prace do tej pory nie są szczególnie widoczne, gdyż dotąd zajmowano się tym, co pod ziemią, tzn. skupiono się na kanalizacji deszczowej. Obecnie wykonawca zajął się parkingiem. Prace prowadzone są tak, by były jak najmniej uciążliwe dla pracowników szpitala i pogotowia, a także dla odwiedzających. W tym roku planowany jest także remont ulic: Zamiejskiej, Lipowej, Traugutta.
* Różnicę widać gołym okiem
Cały czas postępują prace przy rewitalizacji terenów zieleni, w wielu miejscach są one mocno zaawansowane.
Jednak zmianę najlepiej widać na skwerze przy ul. Łużyckiej. Miejsce to z pewnością nie było wizytówką naszego miasta, teraz przechodzi metamorfozę. Nie będzie już odstraszać. Wręcz przeciwnie – stanie się przyjemnym, pełnym zieleni, zakątkiem.
– Zakładając rewitalizację tego miejsca, założyliśmy także kolejne działania – mówi burmistrz Kłodzka Michał Piszko. – Tak, aby podejść do tematu kompleksowo. Jest to – moim zdaniem – logiczne działanie. Zresztą to już na przykładzie tego miejsca widać – zajęliśmy się też podwórkiem naprzeciw skweru (jest to zauważalne na zdjęciach). Oczywiście, w tym roku już drogi i parkingu zrobić nie zdołamy – ze względu na ogrom prac prowadzonych w całym mieście i związane z tym koszty. Ale mamy to zaplanowane i droga oraz parking będą także robione, choć dopiero w kolejnych latach.
Przypomnijmy, projektem rewitalizacji objętych jest 7 parków i skwerów na terenie miasta. W większości z nich trwają roboty. Największym wyzwaniem jest Park Przyjaźni Wojsk Górskich – jest to największy modernizowany park, w którym stanie m.in. siłownia zewnętrzna, plac zabaw. Tworzone są nowe alejki, teren zyska nową roślinność. Będzie to wspaniałe miejsce do wypoczynku i rekreacji dla całych rodzin.

Wydania: