Vivat Concerto!

Autor: 
Janusz Laska
glac.jpg

Co chwilę słyszę z różnych stron utyskiwania, że trudno dzisiaj zorganizować w Kłodzku imprezę kulturalną z prawdziwym rozmachem, bo większość mieszkańców Ziemi Kłodzkiej albo siedzi przed telewizorami (raczej ci starsi) albo przed komputerami (chyba ci młodsi). Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Kłodzku nie może narzekać na małą frekwencję. 9 lutego już na godzinę przed spektaklem wielka sala dawnej kaplicy zaczęła się powoli wypełniać miłośnikami muzyki chóralnej i przyjaciółmi chóru. Kwadrans przed rozpoczęciem spotkania wydawało się, że już więcej osób do sali nie wejdzie, że sala „pęknie”, a tu ciągle napływali ludzie pragnący wysłuchać jubileuszowego koncertu. Wszak występ tej ekipy to nie byle jakie wydarzenie!
Dwadzieścia lat temu po raz pierwszy na kłodzkiej scenie pojawił się i znakomicie zaśpiewał pod dyrekcją Katarzyny Mąki chór „Concerto Glacensis”. I od tej pory wielu miłośników muzyki chóralnej w zapartym tchem obserwuje losy tego niezwykłego zespołu, który, dzięki swej pracy i wytrwałości oraz świetnemu kierownictwu, stał się jednym z najlepszych na Dolnym Śląsku, zdobywając liczne nagrody na festiwalach w całej Europie.
Koncerty „Concerto” zawsze przyciągają licznych melomanów. Tak też się stało 9 lutego. Sala pękała w szwach!
Do Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Kłodzku przybyło ponad sześćset osób, by z wypiekami na twarzy wysłuchać dwudziestu hitów na dwudziestolecie kłodzkiego chóru. Emocji było co niemiara, bo każdy chciał znaleźć w jubileuszowym spektaklu coś dla siebie. Wszak „Concerto Glacensis” ma w sowim repertuarze muzykę sakralną, klasyczną, operową i operetkową, musicalową, jazzową, filmową, ludową z różnych stron świata, patriotyczną no i oczywiście współczesną we wszystkich jej odmianach i gatunkach. Podczas koncertu 9 lutego na scenie przeważały znakomicie zaaranżowane i z pasją wykonane piosenki z musicali oraz utwory ludowe.
Wiwat „Concerto”! Wiwat Kasia Mąka! Wiwat dwudziestolecie! Pamiętajcie, że drzwi Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Kłodzku są dla Was zawsze szeroko otwarte!

Wydania: