Jubileusz 20-lecia Kłodzkiego Chóru Kameralnego Concerto Glacensis

Autor: 
inf.wł.
chór.jpg

Kłodzki Chór Kameralny Concerto Glacensis w 2018 roku obchodzi 20-lecie swojej działalności – informuje Katarzyna Mąka (dyrygent i założyciel chóru). Obchody przewidziane są na cały 2018 r., podczas którego planujemy zorganizować kilka bezpłatnych koncertów dla mieszkańców. Pierwszy koncert zaplanowany jest na 9 lutego, chcemy go zorganizować w Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Kłodzku. Będzie to koncert muzyki świeckiej pt. „20 hitów 20-lecia”. Między innymi wykonamy fragmenty najlepszego musicalu lat 60. „West Side Story” Leonarda Bernsteina. Kolejny koncert, na który złoży się muzyka sakralna odbędzie się na przełomie maja i czerwca. Główne obchody naszego Jubileuszu odbędą się 6 października 2018 r. w Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Kłodzku. Będzie to koncert polskiej muzyki barokowej pt.: „Polski Barok Petarda”. Chcemy zaprezentować utwory Marcina Józefa Żebrowskiego – twórcy, muzyka i kompozytora słynnej kapeli jasnogórskiej, niewątpliwie jednego z najbardziej interesujących przedstawicieli osiemnastowiecznej kultury muzycznej w Polsce. Planujemy wykonać „Magnificat” i „Rorate coeli” z towarzyszeniem profesjonalnego zespołu muzyki dawnej i czterech solistów.
Jubileusz 20-lecia chóru Concerto Glacensis zakończy się w grudniu koncertem finałowy pt.: „Najpiękniejsze kolędy świata”, który będzie zorganizowany w kościele Podwyższenia Krzyża Św.
Do udziału w koncertach zapraszamy wszystkich byłych członków chóru, zainteresowane osoby prosimy o kontakt z dyrygentem Katarzyną Mąką.

20 hitów na 20-lecie
Już 9 lutego 2018 roku o godz. 19.00 zapraszamy na pierwszy koncert w ramach obchodów 20-lecia Kłodzkiego Chóry Kameralnego Concerto Glacensis. Koncert odbędzie się w Centrum Kultury
Chrześcijańskiej w Kłodzku (ul. kard. S. Wyszyńskiego 1). W wykonaniu chóru usłyszymy m.in. fragmenty najlepszego musicalu lat 60. XX w. „West Side Story” Leonarda Bernsteina.

Wydania: