Gościliśmy przedstawicieli amerykańskiej armii

Autor: 
inf. Starostwo Kłodzkie
armia.jpg

10 stycznia 2018 roku w Starostwie Powiatowym w Kłodzku mieliśmy wielką przyjemność gościć przedstawicieli amerykańskiej Armii.
Spotkanie skoordynowane zostało przez Referat Zarządzania Kryzysowego. Przedstawiciele sił amerykańskich przybyli do Kłodzka po raz pierwszy a celem spotkania było nawiązanie współpracy z władzami Powiatu Kłodzkiego oraz władzami Miasta Kłodzka które reprezentował burmistrz Michał Piszko.
Armii amerykańskiej zawsze szczególnie zależało na utrzymaniu bardzo dobrych relacji z mieszkańcami. Jednym z tematów spotkania, było omówienie zasad w przypadku poruszania się większej ilości wojsk oraz sprzętu ciężkiego po naszym terenie. Starosta Kłodzki oraz przedstawiciele służb lokalnych przekazali kilka istotnych uwag w tym zakresie.
Uwagi te szczególnie dotyczyły sytuacji kiedy to tego typu kolumna poruszałaby się drogą krajową DK8. Amerykanie bardzo uważnie wysłuchali wszystkich przekazanych im uwag. Całe spotkanie przerodziło się momentami w gorącą dyskusję. 
Maciej Awiżeń – starosta kłodzki zaprosił Amerykanów do przyszłej współpracy, w zamian usłyszał deklaracje chęci zorganizowania przez wojsko amerykańskie różnego typu spotkań szkoleniowych oraz cykli spotkań z mieszkańcami Kłodzka i okolic. 

Wydania: