Bezpieczna droga do szkoły z Komisarzem Lwem

Autor: 
Wioletta Martuszewska

Policjanci w ramach programu prewencyjnego „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” odwiedzają najmłodszych uczniów szkół podstawowych. W Nowej Rudzie dzielnicowi spotkali się z uczniami i rozmawiali o bezpieczeństwie.
Dzielnicowi z Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji w Nowej Rudzie sierż. sztab. Łukasz Jagieła oraz sierż. sztab. Rafał Maksymowicz zorganizowali dla dzieci ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Nowej Rudzie spotkanie w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”.
Poza pogadanką na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa na drodze, dzieci miały okazję zastosować zdobytą wiedzą w praktyce. Dzielnicowi wraz z Komisarzem Lwem pokazali, jak bezpiecznie korzystać z przejścia dla pieszych.
Dodatkowo każde dziecko otrzymało odblaskową opaskę.
Dzielnicowi dla szkoły przekazali opracowane przez siebie plakaty o treści prewencyjnej, jak też kalendarze akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”. Odblaski oraz autorskie plakaty dzielnicowych zostały opracowane przy współpracy z Urzędem Miasta w Nowej Rudzie.

Wydania: