Obiekt na światowym poziomie w Stroniu Śląskim

Autor: 
Mirosław Awiżeń
szpital.jpg

7.07.2017 r. miało miejsce otwarcia nowo wybudowanego pawilonu Wojewódzkiego Centrum Psychiatrii Długoterminowej w Stroniu Śląskim
w połączeniu z uroczystością obchodów jego 65-lecia istnienia. Były oczywiście mowy okolicznościowe, ale też i występy (wzruszające ogromnie) pacjentów łącznie z przedstawieniem kabaretowym jak to pani Dyrektor „użerała” się z przeciwnościami losu w trakcie budowy tego i poprzedniego obiektu.
Inwestycja ta kosztowała ponad 20 mln zł. Kiedy sobie przypomnę poprzedni szpital dla nerwowo i umysłowo chorych to rzeczywiście – jesteśmy w innym świecie. Widziałem jak w pawilonach w baniakach rozwożono traktorkiem posiłki dla pacjentów. Widziałem te zakratowane okna. Widziałem trud personelu pracujących w tak marnych warunkach i zapewne trud przebywania tam pacjentów. Teraz to już przeszłość. I dzięki Bogu, bo dzisiejsze Wojewódzkie Centrum Psychiatrii Długoterminowej pod przewodnictwem pani dyr. Centrum Joanny Chromiec to dla pacjentów godne warunki pobytu i leczenia a dla obsługi godne warunki pracy.

Wydania: