Ścieżkami kultury po Ziemi Kłodzkiej

Autor: 
KOA
teatr.jpg
urodziny.jpg

*Letni teatr w Kłodzku
W lipcu (6-9.07) zagościły w Kłodzku teatry uliczne w ramach Letnich Zderzeń Teatralnych. Świetna atrakcja dla mieszkańców i turystów.
*Urodziny królewskie w Zamku na Skale
Cóż za wytworne i arystokratyczne towarzystwo! Król Fryderyk Wilhelm III, car Aleksander i inne dostojne persony. Doorowe towarzystwo świętowało wraz z zaproszonymi gośćmi 2 sierpnia br. w Trzebieszwowicach. Była dobra muzyka, królewski tort i inne atrakcje.
*Secesja w Kłodzku
W Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku odbyło się drugie spotkanie poświęcone twórczości wybitnego kłodzkiego architekta Andreasa Ernsta. Inicjatorem cyklu przybliżającego kłodzczanom tę postać jest p. Żelaszkiewicz – prezes Towarzystwa Polsko-Niemieckiego.
*Sięgając po lepszą prz(e)yszłość
Pod takim hasłem odbyła się w Dusznikach Zdroju (28.07)interesująca konferencja podsumowująca projekt renowacji i adaptacji na cele kulturalne zabytkowego budynku suszarni oraz zabezpieczenia przecipożarowego kompleksu Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju wraz z konserwacją i digitalizacją zbiorów. W drugiej części konferencji dokonano otwarcia nowych sal muzealnych oraz przygotowanych tam ciekawych wystaw: Polski pieniądz papierowy i GaleriiaSztuki Papieru.

Wydania: