Akcja KSP: Jak nie czytam, jak czytam

Autor: 
Organizatorki: Joanna Chodzin, Małgorzata Załupka, Magdalena Krzelowska
ksp.jpg

Dnia 1 czerwca Kłodzka Szkoła Przedsiębiorczości przyłączyła się do II edycji ogólnopolskiego masowego czytania w akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, promującej czytelnictwo i biblioteki szkolne. W tym dniu społeczność szkoły zebrała się na placu apelowym z książkami. Głównym celem akcji było ustanowienie rekordu czytania książek w jednym momencie w całej Polsce i jednocześnie promowanie mody na czytanie. W ub.r. w akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, czytało prawie pół miliona uczniów w jednym momencie: w szkołach, na rynkach miast, w centrach handlowych, parkach a nawet na Giewoncie. Tak naprawdę rekord był pretekstem, chodziło o to, by sobie poczytać. Dla rozrywki, z uśmiechem, we wspólnym gronie.
Zorganizowane zostały przedsięwzięcia towarzyszące. Czytane były wiersze prezentowane przez przedstawicielki z grupy Leśmianofile prowadzone przez panią Małgorzatę Załupkę oraz grupę wolontariatu działającego przy bibliotece szkolnej.
Dużą atrakcją był występ grupy tańczącej Zumbę z instruktorką panią Agnieszką Malik. Ćwiczące panie wystąpiły w tańcu z książkami i udowodniły, że książka jest dobra na wszystko. Występ był bardzo elektryzujący, poruszył młodzież i zachęcił do spontanicznego udziału. Przedsięwzięcie dostarczyło wiele radości wszystkim czytającym, a także satysfakcji, że mieliśmy okazję włączyć się do szlachetnej akcji zachęcającej do sięgania po książki i czytania ich jak najczęściej. Połączyło nas motto: „Czytanie łączy ludzi i daje im wspólne tematy do rozmów. Czytanie jest „furtką do wolności i nieograniczonej wyobraźni”
Akcja „ Jak nie czytam, jak czytam” – pomysłodawcą i głównym organizatorem była redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, natomiast or-ganizatorami przedsięwzięć w poszczególnych miastach – biblioteki szkolne.

Wydania: