Uruchomiony został Punkt Wsparcia Przedsiębiorczości

Autor: 
inf. D. Jakubowski
punkt1.jpg

17 października podpisane zostało w tej sprawie porozumienie między Gminą Miejską Kłodzko a Agencją Rozwoju Regionalnego „Agroreg” S.A. Przedsiębiorcy i osoby planujące otworzyć działalność gospodarczą od 14 listopada mogą korzystać z pomocy specjalistów. Dowiedzą się m.in. skąd pozyskać dodatkowe środki na rozwój firmy, jakie procedury trzeba przejść czy w jaki rodzaj działalności warto się zaangażować. Korzystanie z doradztwa Punktu Wsparcia Przedsiębiorczości będzie bezpłatne.
– Obecnie trwają zaawansowane prace nad studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego. Myślę, że w pierwszym półroczu przyszłego roku uda nam się je uchwalić – mówi burmistrz Kłodzka Michał Piszko. – Te wszystkie działania – powstanie Punktu, przygotowanie podstawowego dla działania każdego samorządu dokumentu, jakim jest studium – przyczyniają się do rozwoju przedsiębiorczości w naszym mieście. Dodatkowo złożyliśmy wniosek na pozyskanie środków zewnętrznych, dzięki którym stworzyć będzie można Inkubator Przedsiębiorczości. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, mógłby on już zacząć działać w 2018 roku.
– Na rozwój przedsiębiorczości składa się wiele czynników – dodaje Jerzy Dudzik, prezes ARR „Agroreg” S.A. – Poczynając od dostępu do wykwalifikowanych kadr, a kończąc na uwarunkowaniach rynku na danym obszarze. Przedsiębiorcom trzeba dać możliwość rozwoju.
Punkt Wsparcia Przedsiębiorczości świadczy pomoc w zakresie:
• usług doradczych i informacyjnych,
• usług finansowych i szkoleniowych,
• obsługi funduszy pożyczkowych,
• zagospodarowania oraz kupna i sprzedaży nieruchomości,
• doradztwa dotyczącego możliwości pozyskania zewnętrznego dofinansowania inwestycji,
• doradztwa dotyczącego prowadzenia działalności gospodarczej,
• zarządzania projektami.

Wydania: