Informacje z Gminy Nowa Ruda

Autor: 
inf.GNR
Odbiór boiska wielofunkcyjnego w Ludwikowicach Kl.jpg
Otwarcie boiska w Ludwikowicach Kł.jpg

• 17 maja Gmina Nowa Ruda podpisała umowę z wojewodą dolnośląskim w sprawie dotacji celowej na zapewnienie funkcjonowania miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 w ramach programu „Maluch” w Żłobku Publicznym „Baśniowe Wzgórze” w Ludwikowicach Kł. Gmina Nowa Ruda ubiegała się o dofinansowanie na funkcjonowanie żłobka i jako jedna z nielicznych otrzymała je w wysokości 190 500 zł.
• W czwartek, 2 czerwca wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska spotkała się z dyrektorem generalnym Coal Holiding Andrzejem Zibrowem. Rozmawiano o współpracy oraz o problemach związanych z opóźnieniem otwarcia kopalni.
- Wiem jak ważna i wyczekiwana przez nas wszystkich jest to inwestycja, jednak blokuje ją nowa ustawa rewitalizacyjna – podsumowuje Wójt.
• Trwa remont 1700 m nawierzchni drogi powiatowej nr 3016D Pieszyce –Sokolec.
Wartość prac wynosi 712 949 zł. Gmina włączyła się w finansowanie drogi powiatowej, aby przyspieszyć remont nawierzchni, która była w bardzo złym stanie. Wkład wynosi 50%, tj. 356 474,50 zł.
• Gmina otrzymała dofinansowanie na budowę siłowni plenerowej w Nowej Wsi Kł. Siłownia z elementami placu zabaw zostanie wykonana w ramach programu Odnowa Dolnośląskiej Wsi. Łączna wartość inwestycji to 60 tys. zł, z czego dofinansowanie wyniesie 30 tys. zł i jest ono najwyższe z możliwych. Prace budowlane ruszą po wyłonieniu wykonawcy.
• W ostatnich dniach pojawiły się w Internecie zaproszenia do kąpieli
w zbiorniku wodnym w Świerkach. Informuję zatem, że na tym akwenie obowiązuje całkowity ZAKAZ KĄPIELI, a zachęcanie do korzystania z kąpieliska jest nielegalne.
• Pozostając w temacie kąpielisk, ponawiam apel do wszystkich osób, które chciałyby podjąć pracę wakacyjną jako RATOWNIK na basenie w Jugowie, i proszę je o kontakt pod nr tel. 74 872 09 08.
• W dniu 7 czerwca został wykonany odbiór techniczny boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Nr 2 w Ludwikowicach Kł. Wybudowany za łączną kwotę 704 134 zł kompleks składa się z boiska do gry w siatkówkę, koszykówkę i piłkę ręczną. Całość obiektu została wykonana z nawierzchni poliuretanowej oraz otoczona została estetycznym ogrodzeniem W ramach budowy wykonano również oświetlenie umożliwiające grę po zmierzchu, zamontowano krzesła stadionowe oraz pozostałą infrastrukturę sportową (bramki, kosze, siatka). Zadanie pn.: „Budowa boiska wielofunkcyjnego przy szkole podstawowej w Ludwikowicach Kłodzkich” zostało dofinansowane przez Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej w wysokości 187 800 zł. We wtorek, 21 czerwca nastąpiło uroczyste otwarcie obiektu.

Wydania: