Mistrzostwa Polski w biegach górskich stylem anglosaskim

Autor: 
Lucjan Morajda
Poster_Final2-3.jpg

Miło mi poinformować, że dzięki p. Renacie Surmie – burmistrzowi Bystrzycy Kłodzkiej i Radzie Miejskiej Gminy Bystrzyca Kłodzka w dniach 25 i 26 lipca br. roku w Stacji Klimatycznej Międzygórze odbędzie się XXIII Bieg Śnieżnicki.
Rywalizacja sportowa będzie również Mistrzostwami Polski w biegach górskim stylem anglosaskim. Sportowa rywalizacja będzie jednocześnie eliminacjami do Mistrzostw Świata. Biegi są wyjątkowo trudną próbą, gdyż uczestnicy biegów górskich na przemian będą pokonywać strome, a często bardzo strome podbiegi i zbiegi.
Pozwolę sobie stwierdzić, że w stacji od wielu lat panuje wspaniała atmosfera wśród braci biegającej i ich rodzin.
Tym bardziej, że wyjątkowo piękna zabudowa alpejska, bliskość miejsc noclegowo- żywieniowych w maksymalnych odległościach do 800 m powoduje, że mamy wrażenie pobytu pod jednym dachem. To właśnie w tej miejscowości, dzięki Andrzejowi Puchaczowi, obecnie członkowi Zarządu Światowej Organizacji Biegów Górskich - WMRA i jego skutecznym działaniom w 2000 r. odbyły się Mistrzostwa Europy w powyższym stylu. Równocześnie z biegami będzie odbywało się wiele imprez kulturalnych podczas „Dni Międzygórza 2015”. Tak więc kultura fizyczna w Międzygórzu będzie w symbiozie z kulturą duchową i odwrotnie. W obecnie zabieganym życiu człowieka obie kultury pozwalają zachować zdrowie fizyczne i psychiczne. Powyższe czynniki powodują, że w stacji można się czuć jak w “Raju już na Ziemi”.

Wydania: