Zmiany w Święcku

Autor: 
Eugeniusz Chaszczewski
Boisko1.jpg

Rok 2013 przyniósł w małej i sympatycznej wsi Święcko – gmina Kłodzko wiele zmian. Dzięki funduszowi sołeckiemu zadbano o wiejską świetlicę, której pomalowano meble i ściany. Dzięki darczyńcom pp. Baziak, Janas, Ulbrich, Omachel wiejska biblioteka wzbogaciła się o nowy zbiór książek, której stan obecnie wynosi 2500 woluminów. Oprócz biblioteki świetlica wyposażona jest w gry planszowe, bilard, stół do tenisa stołowego oraz 6 stanowisk komputerowych, z których w piątki, w soboty i w niedziele dzieci i młodzież chętnie korzysta spędzając wolny czas. Wiejskie boisko od 2 lat zmienia się w piękny rekreacyjno-sportowy obiekt z placem zabaw dla dzieci, z boiskami sportowymi i z altaną oraz nowym grillem. Dzięki dowolnym składkom podarowanym przez mieszkańców wsi została odnowiona elewacja kaplica Św. Floriana. Wewnątrz pomalowane zostały ściany oraz odnowione ławki i ramy obrazów. Wokół kościółka uporządkowano plac i odmalowano płot. Wszystkie roboty malarskie świetlicy i kaplicy wykonywał p. Stanisław Janas, który nadzorował również prace wykonywane przez grupę mieszkańców Święcka.
W okolicy wsi została wytyczona trasa do turystki pieszej i rowerowej, przy której ustawiono ławeczki, Z trasy tej chętnie korzystają sami mieszkańcy jak i również przyjezdni goście.
Bogaty i owocny sezon 2013 mieszkańcy świętowali na wiejskich dożynkach 7 września br. przy wesołej i hucznej zabawie na placu rekreacyjnym, zorganizowanej przez mieszkańców na czele z inicjatorem wszystkich przedsięwzięć sołtysem p. Karolem Omachel.

Wydania: