Akordeon w różnym wydaniu

Autor: 
Liliana Stopka
Foto: 
M. Krombach
lila1.jpg

Przed nami nowy rok akademicki i Międzynarodowy Dzień Muzyki. Dlaczego tak zestawiłam dwa terminy? Dlatego, że oba związane są z MUZYKĄ AKORDEONOWĄ.
1. października o godz.17.00 w Muzeum Ziemi Kłodzkiej odbędzie się koncert duetu akordeonowego, który poznałam podczas festiwalu DEL ART w Wojanowie i zapraszam serdecznie, a nowy rok akademicki o tyle jest dla akordeonu w naszym mieście ważny, że po raz pierwszy w historii szkoły muzycznej I stopnia, absolwent dostał się na studia w Akademii Muzycznej pomijając edukację w szkole muzycznej II stopnia. Było to możliwe tylko dzięki rzetelnej współpracy uzdolnionego ucznia i pedagoga umiejącego stworzyć indywidualny program rozwoju muzycznego, dostosowany do wymagań stawianych kandydatom na studia. Tym uczniem jest TOMASZ BRUSIŃSKI – tegoroczny absolwent mojej klasy akordeonu. W jego wykonaniu podczas koncertu w Parku Strażackim, mogliśmy usłyszeć utwory z muzyki poważnej oraz utwory z pogranicza muzyki rozrywkowej. Na zakończenie swojego występu siostra Tomka – Ania Brusińska zaśpiewała Jarzębinę Czerwoną zapraszając do wspólnego śpiewu zgromadzoną publiczność. Dla Tomka był to ostatni koncert, podczas którego grał na akordeonie klawiszowym. Od końca sierpnia rozpoczęliśmy edukację na akordeonie guzikowym i będzie ją kontynuował na studiach.
Zaraz po Tomku wystąpił pan JÓZEF KMITA – pasjonat i miłośnik muzyki akordeonowej, który na co dzień zajmuje się kowalstwem artystycznym ale każdego dnia ćwiczy na instrumencie co najmniej 1 godzinę. W jego wykonaniu i jego opracowaniu usłyszeliśmy szlagiery muzyki rozrywkowej.
Z pewnością pan Józef Kmita weźmie udział w estradzie amatora, która będzie częścią kolejnego Dnia Akordeonu w marcu 2014 r.
Na kolejnych amatorów z pasją czekam w październiku i listopadzie – proszę zgłaszać się do mnie w szkole muzycznej w czwartki w godz. 16.00 – 17.00. JEST OKAZJA ZAPREZENTOWAĆ SWOJE UMIEJETNOŚCI SZERSZEJ PUBLICZNOŚCI.

Wydania: