V Sowiogórskie Zawody Wędkarskie

Autor: 
R. Telus
bolisęga4.jpg

V Sowiogórskie Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Nowa Ruda za nami. Były to zmagania zorganizowane na akwenie w Dzikowcu w dniu 13 maja 2012 r. przez Centrum Kultury w Ludwikowicach Kłodzkich oraz Koło „Sum” z Nowej Rudy. Pogoda zbytnio nie rozpieszczała zawodników, temperatura w granicach 13 stopni i wiał lekki wietrzyk. Frekwencja, jak na te warunki, była stosunkowo wysoka, zapisało się 33 zawodników, w tym 2 juniorów. Po odprawie i losowaniu zawodnicy udali się na swoje stanowiska, oczekując na sygnał startowy zezwalający na łowienie.
Punktualnie o godz. 9.00 sędzia główny zawodów Ryszard Małodobry dał sygnał do rywalizacji. Łowiono głównie dorodne płocie, okonie, jazie oraz leszcze, trafiała się również drobnica.
A było o co walczyć! Nagrody ufundowali wójt Gminy Nowa Ruda Sławomir Karwowski, wicewójt – pani Iwona Sudoł, przewodniczący Rady Gminy Bogdan Tarapacki, Centrum Kultury w Ludwikowicach Kłodzkich oraz miejscowe sklepy wędkarskie. Zakończenie zawodów nastąpiło o godz.12.00, po czym komisja sędziowska przystąpiła do ważenia i liczenia złowionych ryb. W czasie prac komisji sędziowskiej zawodnicy udali się na gorący poczęstunek w postaci wspaniałej grochówki z kiełbasą przygotowana przez catering w „Harendzie”. Podczas posiłku w oczekiwaniu na wyniki zawodów, zawodnicy wymieniali się doświadczeniami. Panowała miła i rodzinna atmosfera. Całe zawody wygrał kolega Piotr Soluk z koła w Bielawie osiągając wspaniały wynik (7800 pkt.). II lokata przypadła koledze Jerzemu Wiktorskiemu z Bielawy wynik (7120 pkt.). Trzecią wywalczył Jan Kukulski z Łagiewnik (6400 pkt.). Dwóch juniorów startujących w tych zawodach otrzymało nagrody rzeczowe oraz dyplomy.
Pozostałe nagrody zostały rozlosowane wśród startujących uczestników (była to tak zwana tombola). Gratulacje dla zwycięzców tych zawodów.

Wydania: