15 zł - to cena biletu na film 3D w otwieranym w Galerii Twierdza Kłodzko kinie Cinema3D

Autor: 
Rzecznik Prasowy Halina Wyborska

Filmy TRON: Dziedzictwo, Megamocny, Poznaj naszą rodzinkę i Weekend – to pierwsze obrazy jakie będą wyświetlane w otwieranym 14 stycznia w Galertii Twierdza Kłodzko kinie Cinema3D. Pierwszy seans startuje o 17.00. Widzów przywitają hostessy wystylizowane na postacie z filmu Tron, zaś we foyer kina stanie futurystyczny wyścigowy trójkołowy pojazd z filmu TRON. Każdy kto w dniach 14-15-16 stycznia kupi bilet na film i zeskanuje go w specjalnym czytniku będzie mógł wygrać darmowe zaproszenia do kina, pendrivy – branzoletki Cinema3D, zaproszenia na kolacje do restauracji Sphinx i Wook oraz zestawy firmowe TRON. Nagrodą Główną będzie 50 calowy telewizor Samsung w systemie 3D ze specjalnymi okularami do oglądania obrazu trójwymiarowego, który można obejrzeć w Galerii Twierdza Kłodzko.
Trzysalowe kino pomieści równocześnie 720 widzów. W Kłodzku zaistalowano 2 cyfrowe projektory Barco DP2K - 20c, których kontrast obrazu wynosi 2000 : 1, zaś jego rozdzielczość jest dwa razy większa od systemu Full HD. Filmy będą zapisywane na serwerze Doremi DCP – 2K.4
Zakodowany zapisany cyfrowo film przyjeżdża do kina na przenośnym twardym dysku w specjalnie chronionej walizce. Na miejscu zawartość dysku jest zgrywana na kinowy serwer połączony z projektorem. Aby można było uruchomić odtwarzanie filmu trzeba jeszcze włączyć tzw. klucz, nazywany inaczej licencją. Jest to niepowtarzalny ciąg cyfr przypisany jednorazowo do danego filmu, serwera i projektora, dekodujący pliki z cyfrowym obrazem. Bez wprowadzenia kodu – podobnie jak na przykład podczas dokonywania płatności w banku internetowym – kinooperator nie może rozpocząć wyświetlania filmu. Bez cyfrowego klucza, plik z filmem po prostu nie otworzy się. Dla pełnego bezpieczeństwa, przechowywane na kinowym serwerze filmy są zawsze zakodowane. Rozszyfrowywane są tylko na czas projekcji.
Kinowy system odtwarzania cyfrowego pozwala na magazynowanie filmów i ich wielokrotne odtwarzanie. Serwer bezpiecznie deszyfruje i dekoduje cyfrowo zapisane obrazy.
Strona internetowa nowego kina, pozwalająca na rezerwacje biletów w systemie on – line, już wkrótce wystartuje. Znajdą się na niej aktualne informacje o repertuarze, zapowiedzi premier oraz system rezerwacji.
Za rok otwarcie kolejnego kina C3D w Galerii Świdnickiej w Świdnicy.

Wydania: