Joanna Mossakowska

Autor: 
inf. PiMBP
mossakowska2.jpg

Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. M. Dąbrowskiej w Kłodzku SERDECZNIE ZAPRASZA na 65. Spotkanie z Twórcą, które odbędzie się w środę 24 listopada br. o godz. 18.00 w Czytelni Naukowej. Bohaterką spotkania będzie JOANNA MOSSAKOWSKA.
Urodzona w dużym mieście, zamieszkała w górach, potem zaczęła pracować w Lądku Zdroju. Poezja jest obecna w jej życiu od dziecka, ale pisać zaczęła jako dorosła kobieta. Dzięki szczęśliwym zbiegom okoliczności i nazwaniu swoich marzeń, na początku lat 90. wydała swój pierwszy tomik wierszy “Chwile”. Drugi, pt. ”Wytańczone wiatrem”, w 2004 roku. W październiku tego roku ukazał się jej trzeci zbiorek “Motyl na śniegu”. Spotkanie w Kłodzku jest jego promocją.
Joanna Mossakowska to poetka miejsca. Oznacza to, że przetwarzana przez nią rzeczywistość jest mocno osadzona w przestrzeni, w której żyje, w której pracuje...Od wielu lat jest to Kotlina Kłodzka. To jej magia sprawiła, że zaczęła pisać naprawdę... Na co dzień pracuje w Lądku Zdroju, a otoczona Górami Złotymi w Ogrodzie Górskiego Wiatru realizuje tak niezbędną w jej życiu sferę duchowo-artystyczną... Ile poezja może opowiedzieć o innym człowieku, pokazać chwile zatrzymane w biegu, pejzaże tworzone słowem...Na to pytanie można sobie odpowiedzieć przychodząc na spotkanie z osobą piszącą wiersze – poetką, Joanną Mossakowską...

Wydania: