maj 2010

Goście w naszym przedszkolu

Autor: 
Danuta Walaszczyk

W dniu 9 kwietnia Przedszkole Samorządowe w Bożkowie od-wiedzili wspaniali goście. Byli to przedstawiciele Straży Gminnej Gminy Nowa Ruda w osobach strażnik pan Garncarz Łukasz – strażnik pan Szuba Marcin i stażysta Kogut Martin. Przybliżyli dzieciom odpowiedzialną i trudną pracę strażnika. Wiele radości sprawiła maskotka policyjna w postaci Komisarza Lwa. Niezapomnianą atrakcją jaką przygotowali dzieciom strażnicy była możliwość posiedzenia za kierownicą ich samochodu i użycie sygnału dźwiękowego.

Przedszkolaki z Ołdrzychowice w krainie bajkolandii

Autor: 
inf. Bibl.
p-d1.jpg

Z okazji obchodów TYGODNIA BIBLIOTEK dnia 12 maja w bibliotece w Ołdrzychowicach odbyła się impreza czytelnicza dla dzieci przedszkolnych pt. „Witamy w Bajkolandii.” Liczna grupa przedszkolaków wykorzystując przygotowane dla nich rekwizyty zamieniła się w mieszkańców tej bajkowej krainy. Były więc królewny w koronach, Baby Jagi z miotłami, smoki z emblematami smoczej krainy i rycerze z mieczami. W rytmie muzyki trwały zabawy ruchowe związane z tematyką postaci z bajek. Eteryczne królewny tańczyły walca. Baby Jagi z wdziękiem „latały” na miotłach. Rycerze paradowali w rytmie marsza.

Pielęgniarka na dobre i na złe

Autor: 
inf. Rzecznik Prasowy Starostwa Kłodzkiego

12 maja 2010 r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki i Położnej. W tym dniu zarząd powiatu kłodzkiego w składzie – starosta Krzysztof Baldy, wicestarosta – Marek Bogdał oraz etatowy członek zarządu – Maciej Awiżeń udali się do kłodzkiego ZOZ –u by złożyć na ręce pracownic służby zdrowia życzenia z okazji ich święta. Korzystając z okazji przedstawiciele kłodzkiego zarządu podziękowali pielęgniarkom za ich wkład w dobre funkcjonowanie służby zdrowia oraz wyrazili uznanie dla poświęcenia i zaangażowania jakie wykazują wykonując swoją niełatwą pracę.

Szpitalna baz w ciągłej odbudowie

Autor: 
inf. Rzecznik Prasowy Starostwa Kłodzkiego

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Kłodzku, rozpoczął realizację projektu pn. „Termomodernizacja budynków ZOZ w Kłodzku w celu obniżenia emisji zanieczyszczeń i kosztów utrzymania”. Projekt ten współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej, a jego realizacja przyczyni się w znacznym stopniu do obniżenia emisji szkodliwych gazów do atmosfery, w tym CO2, ponadto obniżą się koszty eksploatacji obiektów, które są przedmiotem projektu, a także w wyniku przeprowadzenia prac termomodernizacyjnych poprawi się estetyka budynków będących w zarządzie ZOZ Kłodzko.

Targi Turystyczne "W stronę słońca" w Opolu

Autor: 
inf. Rzecznik Prasowy Starostwa Kłodzkiego

W dniach 6-8 maja br. powiat kłodzki uczestniczył w X Jubileuszowych Międzynarodowych Targach Turystyki „W Stronę Słońca” w Opolu. Zorganizowane w centrum miasta, bez biletów wstępu trwające 3 dni targi, przyciągnęły na opolski rynek wielu odwiedzających.

Dziurom dość

Autor: 
inf. Rzecznik Prasowy Starostwa Kłodzkiego

Trwa przebudowa drogi powiatowej nr 3226D przy ul. Noworudzkiej w Kłodzku. Prace rozpoczęły się 12 maja br. Zakres rzeczowy robót przewiduje wykonanie nowej nawierzchni jezdni i prawostronnego chodnika w ciągu ulicy od ronda przy skrzyżowaniu ul. Noworudzkiej i Objazdowej do skrzyżowania z ul. Armii Krajowej oraz dokończenie ciągu pieszo-rowerowego o długości 400 m. Ponadto dzięki wsparciu gminy miejskiej Kłodzko wzdłuż całego przebudowanego ciągu ulicy zostanie wykonane nowe oświetlenie uliczne. Termin zakończenia realizacji zadania przewidziany jest na 30 września 2010 roku.

Sezon rowerowy czas zacząć

Autor: 
inf. Rzecznik Prasowy Starostwa Kłodzkiego

Związek Gmin Regionu Orlicko-Trebovsko we współpracy ze Stowarzyszeniem Gmin Orlicko, Mikroregionem Vysokomýtsko a Lanškrou-nsko, miastem Náchod i Choceň a Regionem Orlickie Góry oraz Powiatem Kłodzkim pod patronatem Województwa Pardubickiego i starosty kłodzkiego Krzysztofa Baldego organizuje w dniach 21 – 22 maja br. Rajd Rowerowy “Cyklo-Glacensis” 2010.
Rozpoczęcie wyścigu nastąpi 21.05. br. o godzinie 8:00. Każdy uczestnik, który dotrze do mety w Starym Gierałtowie, otrzyma koszulkę CYKLO GLACENSIS 2010.

Zespół Szkół Agrotechnicznych popularyzuje naukę jez. niemieckiego

Autor: 
ZSA Bożków

W dniu 23.04.br. o 10.00 w Zespole Szkół Agrotechnicznych im. Batalionów Chłopskich w Bożkowie odbył się finał II -go Międzygminnego Konkursu Języka Niemieckiego i Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych dla uczniów Gimnazjum pod patronatem: wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego Stanisława Longawy, posła do Parlamentu Europejskiego Lidii Geringer De Oedenberg, posła na Sejm RP Moniki Wielichowskiej, burmistrza Miasta Nowa Ruda Tomasza Kilińskiego, wójta Gminy Nowa Ruda Sławomira Karwowskiego oraz burmistrza Miasta i Gminy Radków Jana Bednarczyka.

Do zobaczenia w dorosłym życiu

Autor: 
Joanna Dziadosz

Pod takim hasłem odbyła się uroczysta akademia wieńcząca naukę przez uczniów klasy IV technik rolnik w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie. 30 kwietnia to właśnie dla nich po raz ostatni rozległ się dzwonek na szkolnym korytarzu. Uroczystość ta zamknęła bardzo ważny etap w życiu młodych ludzi. W murach ZSA spędzili wiele chwil radosnych i smutnych, przeszli drogę od wystraszonego pierwszaka do absolwenta, który stoi przed wyborem dalszej drogi życiowej.

Majowe święta w Szalejowie Dolnym

Autor: 
inf. M. Huzar

W Szkole Podstawowej w Szalejowie Dolnym odbyła się 30.04. uroczysta akademia, podczas której uczniowie należący do koła teatralnegopod opieką p. Katarzyny Radzimierskiej -Tracz, przypomnieli o majowych świętach. Najpierw przedstawione zostały tradycje “Święta Pracy” - jego pochodzenie, a także sposób obchodzenia dawniej i dziś. Następnie uczennice z kl. V opowiedziały o stosunkowo nowym, jeszcze mało znanym, “Święcie Flagi Rzeczpospolitej”, które obchodzone jest 2 maja od 2004 r. Po ich wystąpieniu grupa z  koła fletowego, którego opiekunem jest p.