W krainie fantazji z dyrektorką Mariolą Huzar

Autor: 
inf. MH
CPCZDZZelazno 2023 (1).jpg

W Filii Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Żelaźnie miało miejsce zakończenie tegorocznej ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” w gminie wiejskiej Kłodzko. W krainie fantazji z dyrektorką instytucji kultury Mariolą Huzar fantazjowały dzieci z miejscowej Niepublicznej Szkoły Podstawowej. Na początek były emocje w formie emotikonek: radość i złość, uśmiech i smutek, zdziwienie i zaskoczenie… Z takim nastawieniem wszyscy chętnie wysłuchali bajki pt. „Konik polny i mrówki” autorstwa Rafała Udejnez. Publikacja należy do działu „Bajki wiersze i opowiadania”. Świetnie sprawdza się do czytania o każdej porze dnia, również przed snem. Wesołe historyjki z morałem zapewniają maluchowi doskonałą rozrywkę oraz tłumaczą świat. Jaki morał płynął z bajki! Dzieci nie miały problemu z odpowiedziami…
W górze las rąk!
Bajka uczy nas, że opłaca się ciężko pracować, ponieważ potem ma się z tego wiele korzyści. Nie powinniśmy, prosić innych o pomoc jeśli mogliśmy coś zrobić sami, kiedy był na to czas. Bajka przekazuje prawdę o tym, że nie można tylko się bawić w życiu. Zabawa jest dobra ale trzeba też pracować, bo nie osiągniemy nic samą beztroską. Jeśli czegoś chcemy to musimy na to zapracować. Bajka uczy nas też, że powinniśmy być bardziej przezorni i planować zadania na przyszłość, aby później się nie rozczarować.
Dyrektorka zakończyła spotkanie ogłoszeniem konkursu plastycznego na wykonanie ilustracji do bajki. Będą dyplomy. Będą nagrody.

Wydania: