Majowe spotkanie DDKK

Autor: 
Klaudia Lutosławska-Nowak
IMG_20230530_172345032.jpg

Klubowicze Dygresyjnego Dyskusyjnego Klubu Książki, którzy spotkali się w majowe popołudnie (30.05.2023) rozmawiali o twórczości Agaty Romaniuk. Autorka jest z wykształcenia socjolożką z doktoratem z Polskiej Akademii Nauk. Absolwentka Polskiej Szkoły Reportażu i założycielka Grupy Reporterskiej „Głośniej”. Publikuje teksty w „Dużym Formacie”, „Przekroju”, „Piśmie” i magazynie „Non/Fiction”. W maju 2019 ukazała się jej książka reporterska
„Z miłości? To współczuję. Opowieści z Omanu”, a kolejna w 2022 „Krótko i szczęśliwie. Historia późnych miłości”. Pierwsza z omawianych książek to zbiór reportaży o współczesnym Omanie. Kraju, który szybko się rozwija, ale w którym nadal ważna jest tradycja, rodzina i religia. Autorka mieszkała tam przez jakiś czas i obserwowała zwyczaje oraz sposób życia kobiet w tym kraju. Reportaże doskonale ukazują sprzeczności, rozdarcie pomiędzy tradycją a nowoczesnością, pomiędzy zachowywaniem pozorów a podążaniem swoją drogą. Świetnie napisane, wciągające i rzetelne, który przybliżą nam kulturę i życie tak bardzo odmienne od naszego.
Kolejna książka „Krótko i szczęśliwie. Historie późnych miłości” to zbiór krótkich reportaży o miłości, która choć nie jest tą pierwszą – ma być tą ostatnią. Słodko-gorzkie historie osób dojrzałych, którzy pięknie o miłości opowiadają. Wszyscy stwierdziliśmy, że są to pokrzepiające opowieści o tym, że kochać można w każdym wieku i w różnych kombinacjach, że nie jest za późno na miłość. Obie te pozycje uważamy za godne polecenia.

Wydania: