Festiwal Pstrąga za nami

Autor: 
inf. Starostwo Powiatowe
001p.jpg
004p.jpg
002p.jpg
006p.jpg
013.jpg
015.jpg
014.jpg

W sobotę 10 czerwca 2023 r. na Placu Miast Partnerskich w Kłodzku odbył się pełen smaków i muzyki Festiwal Pstrąga z udziałem Jana Kuronia. Organizatorem wydarzenia było Starostwo Powiatowe przy współpracy z Urzędem Miasta w Kłodzku, Kłodzkim Ośrodkiem Kultury i Największą Patelnią Plenerową w Polsce, której właścicielem jest Waldemar Załuski, autor scenariusza a zarazem reżyser Festiwalu Pstrąga 2023.
Motywem przewodnim tegorocznej edycji Festiwalu Pstrąga był średniowieczny targ rybny. Stroje z epoki, średniowieczna sceneria i inscenizacja zatrzymania głównej gwiazdy kulinarnego show, Jana Kuronia wypełniły kłodzką starówkę.
Jan Kuroń przygotował dla uczestników wydarzenia zupę rybną, którą wraz z nim przyrządzali starosta kłodzki Maciej Awiżeń i Michał Piszko burmistrz Miasta Kłodzka
Kulminacją imprezy była degustacja pstrąga, smażonego na największej w Polsce patelni plenerowej.
Z kolei uczniowie Regionalnej Szkoły Turystycznej z Polanicy-Zdroju przygotowali menu degustacyjne i pokaz obsługi kelnerskiej. Oprócz smaków Ziemi Kłodzkiej, przygotowanych także przez lokalne Koła Gospodyń Wiejskich, nie zabrakło muzyki, o którą zadbały zespoły „Skład Nietradycyjny”, „Starowiejski Hyr” z Limanowej oraz „Projekt Volodia”.

Wydania: