„Płynąca rzeka” z Grażyną Sobczak w bibliotece w Wojborzu

Autor: 
inf. MH
GrazynaSobczakWojborz2023 (15).jpg
GrazynaSobczakWojborz2023 (2).jpg

15 lutego, Filię Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Wojborzu odwiedziła poetka i prozaiczka Grażyna Sobczak. Zauroczenie było odczuwalne z każdej strony. „Płynąca rzeka” porwała wszystkich do świata pełnego pięknych strof, a także strun gitary klasycznej w rękach naszego gościa.
Poetka opowiedziała o swojej pasji do pisania. Odwadze do pokazania twórczości całemu światu. O tym, że wspiera ją cała rodzina, która ma także wpływ na wydanie tomików wierszy oraz książek. Synowa projektuje okładki oraz udostępnia autorskie fotografie. Synowie zapewniają niezbędne narzędzia komputerowe. Mąż natomiast jest adresatem wielu wierszy. Także wnuki doczekały się pięknych bajek. A jak sama poetka sobie ze wszystkim radzi?
Raz płynie wartko
Czasem leniwie
Lecz zawsze pod prąd
By znaleźć takie ujście
Gdzie bije serca dzwon
Woda ożywcza
Co gasi pragnienie…
Zgromadzona publiczność nie kryła swojego uznania i podziwu. Ludzie pytali o wenę twórczą. Na koniec spotkania były piękne podziękowania od uczestników dla gościa. Popłynęły również słowa uznania dla bibliotekarki Małgosi i dyrektora Biblioteki, za to, że w bibliotekach realizowane są wartościowe działania, z których mogą skorzystać także młodzi ludzie. Misją Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko jest m.in. zaspokajanie potrzeb lokalnego środowiska, jak również promocja czytelnictwa poprzez różnorodne formy działalności kulturalnej i artystycznej.
Pomóż płynąć czystej wodzie
I radością budzić każdy dzień
Płynąć z Tobą ku wieczności
Gdzie zieleni się przyjazny brzeg
A niebieskie szczere oczy
Pokażą nam niezdobyty bieg
Otocz nas miłością swą…
W marcu, trasa poetycka Grażyny Sobczak będzie płynęła przez Żelazno, o czym powiadomimy odpowiednio wcześnie.

Wydania: