Marta Zilbert zdradziła kocie tajemnice

Autor: 
inf. MH
MartaZilbert2022Krosnowice (1).jpg
MartaZilbert2022Krosnowice (11).jpg

Marta Zilbert, współautorka serii książek o kocich historiach. Dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. Autorka wielu projektów kulturalnych i literackich, a także naukowych. Swoje pasje literackie przelewa na papier. Planuje również wrzucać je do sieci.
O swoich pasjach i twórczości opowiada w bibliotekach Gminy Kłodzko od kilku miesięcy. W październiku dała się poznać młodym czytelnikom Filii nr 1 Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko w Krosnowicach.
Pierwszą książką o kłodzkich kotach była „Tajemnica Glacelli”. Kolejne tytuły serii wymyślonej przez Ładę Ponikowską i Martę Zilbert to: „Czary Glacelli”, „Labirynt Konwalii” i „Księga Pikotki”.
Słuchacze dowiedzieli się, jak to się zaczęło… Przy okazji zadali wiele pytań dotyczących powstawania książek, jej bohaterów, przygód oraz kocich tajemnic. Autorka złapała świetny kontakt z uczniami miejscowej Szkoły Podstawowej. W książkach każdy czytelnik napotka fakty historyczne wplecione w tło miasta Kłodzka, Ołdrzychowic Kłodzkich i jeszcze innych miejscowości naszego powiatu i ząbkowickiego też. Bohaterowie podróżują w czasie napotykając nadprzyrodzone moce. Na końcu każdej książki znajduje się bogaty słowniczek, bo autorki używają niecodziennych nazw i zwrotów,o których niejeden nie słyszał w swoim nastoletnim życiu.
Bajkowa seria książek z kotami w rolach głównych, dała też impuls do stworzenie bardzo nietuzinkowego szlaku. W kilku miejscach Kłodzka pojawiły się rzeźby kotów. Postumenty z piaskowca zdobią płoty i mury. Dlaczego nie? Wrocław ma swoje krasnale, Warszawa syrenkę, Kraków smoka…

Wydania: