RUSZYŁ RAJD ROWEROWY CYKLO GLACENSIS – 2022

Autor: 
inf. Starostwo Powiatowe
DSC_0880.jpg

Grupa kłodzkich cyklistów wystartowała spod mostu św. Jana w Kłodzku, w jubileuszowym XX rajdzie polsko-czeskim – Cyklo Glacensis 2022. Grupę kłodzką na starcie przywitał Piotr Marchewka – członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego.
W rajdzie, również bierze udział mocna reprezentacja ze Starostwa Powiatowego w Kłodzku m.in. z wydziałów: organizacyjnego, budownictwa, nieruchomości, oświaty, audytu, której szczególnie życzymy dobrej wyprawy.
20. jubileuszowy Cyklo Glacensis odbywa się pod patronatem pierwszego zastępcy gubernatora Kraju Pardubickiego Romana Línka oraz starosty kłodzkiego Macieja Awiżenia. Jako Powiat Kłodzki jesteśmy współorganizatorem rajdu, wspieramy i promujemy powiatowe wydarzenie sportowe, które z roku na rok przyciąga coraz to większą rzeszę zainteresowanych. W tym roku cykliści mają zaplanowane dotarcia do celu – rekreacyjnego terenu Raj u Letohradu po czeskiej stronie, to w zależności od wybranej trasy, dystans do przejechania od 70 do 90 km. Po stronie naszych sąsiadów do mety prowadzi 10 tras, natomiast po polskiej stronie będzie można dojechać 7 trasami w zależności od preferencji i kondycji uczestnika rajdu. Za wszystkich uczestników mocno trzymamy kciuki, dobrej drogi i bezpiecznego dotarcia na miejsce.

Wydania: