Baśniowa partyjka w święto książki

Autor: 
Mariola Kowalcze
3.jpg

Czy wiecie, że w kalendarzu książki zajmują szczególne miejsce? Świętują wielokrotnie. W kwietniu aż dwa razy. To kolejne wydarzenie warte naszej uwagi bez względu na wiek.
O walorach czytania nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać. Są bardzo oczywiste. Zatem trzeba działać i inspirować. Trafiła się wyjątkowa okazja, literackie święto nie tylko dla najmłodszych czytelników. 2 IV na pamiątkę urodzin słynnego bajkopisarza – Hansa Christiana Andersena obchodzimy Światowy Dzień Książki dla Dzieci. Już 55 lat! Doskonały pretekst na wspólną książkową przygodę dzieci i dorosłych. Okazja, by przypomnieć sobie wzruszające baśnie duńskiego mistrza, poszukać ciekawych tytułów. Dzielić się z najmłodszymi pasją czytania. Sprawić, żeby książki oraz czytanie budziły u dzieci pozytywne skojarzenia i emocje. To rola nie tylko rodziców. Również bibliotekarzy.
Ostatnio w wypożyczalni kłodzkiej biblioteki można było spotkać dość osobliwą damę w kulturalnym wydaniu. Najprawdziwszą Królową Książkę, która zachęcała do czytania proponując towarzyską partyjkę baśniowej zabawy z okazji Dnia Książki dla Dzieci. Storyteller Dice, Story Cubes, kości narratora, kości opowieści – jak kto woli – to ciekawa gra, która pobudza wyobraźnię, dostarcza wiele radości. 6 kolorowych, sześciennych kostek, 36 obrazków i nieskończona ilość historyjek. Wystarczyło tylko wyrzucić kostkę, by opowieść zaczęła się toczyć. Literacka aranżacja wypożyczalni, rozwieszone księgi w świątecznym przebraniu z ciekawostkami ze świata kultury zachęcały do przygody. Naszą książkową damę można jeszcze spotkać zaglądając do biblioteki przy pl. Chrobrego 1. Zapraszamy.

Wydania: