Regał w przyjaznych barwach – zaproszenie do biblioteki

Autor: 
Mariola Kowalcze
regal 1.jpg

Kolorowanki, kredki, trochę książek i zabawek – to wszystko można znaleźć na dość osobliwym regale w wypożyczalni kłodzkiej biblioteki w kąciku dla dzieci. Dominują kolory wschodnich przyjaciół, którzy szukają u nas schronienia w nieludzkim czasie. Chcemy zintegrować naszą społeczność i pomóc przetrwać...
Regał przygotowany metodą „zrób to sam” – szybko, prosto i bezkosztowo – zmienił kolor na niebieski. Na nim oczywiście żółte dodatki. Pakiety rysunków przygotowanych przez Wydawnictwo Dwie Siostry w wersji polsko-ukraińskiej (do darmowego pobrania). Do tego kilka odpowiednich tytułów, by próbować marzyć: „Drzewo życzeń” lub jak kto woli „Lody we wszystkich smakach”. Dwie serie – o Ulicy Czereśniowej i niesamowitym mieście Mamoko. Rozweseli też urocza „Malutka Czarownica”, „Latający detektyw” albo przyjazna „Babcia na jabłoni” w edycji „Mistrzowie ilustracji”. Książki są do wypożyczenia do domu lub przeglądania na miejscu. Tytuły są bardzo znane, może były wydawane też w Ukrainie.
Niestety nie posiadamy w zbiorach wydawnictw w wersji ukraińskiej. Zachęcamy do darowania książek w oryginale. Mamy nadzieję, że w naszej bibliotece powstanie choć jedna półka z literaturą w języku ukraińskim.
Zapraszamy serdecznie dzieci i dorosłych, przyjaciół z Ukrainy do wypożyczalni Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy pl. Chrobrego 1 w Kłodzku, w samym centrum miasta.

Wydania: