Jesień 2021 w Centrum Kultury Chrześcijańskiej

Autor: 
Janusz Laska
foto-1-Jesien-w-CKC.jpg
foto-2-Dominik.jpg
foto-3-Wodewil.jpg

• 25 września „35 Rajd Spadającego Liścia”
• 10 października „Pro Memoriam” – wernisaż wystawy prac Jerzego Dominika Szczesiaka.
• 16 października „Dzień Uwielbienia”.
• 24 października „Moda i piosenka w Niepodległej” – wodewil.
• 10 listopada „Moja Modlitwa. Mój świat” – otwarcie wystawy prac Krzysztofa Okonia.
• 11 listopada „XVI Kłodzka Lekcja Śpiewania Pieśni Patriotycznych”.
• 6 grudnia „Mikołaj w Centrum”.
• 12 grudnia „40 lat po stanie wojennym”.

Jerzy Dominik Szczesiak
9 lipca br. odszedł od nas na wieczny spoczynek Jerzy Dominik Szczesiak, artysta-plastyk, tekściarz, gawędziarz, mąż, ojciec, dziadek, przyjaciel. Przez ostatnie prawie dwadzieścia lat był związany z Dużym Studio Plastycznym KOK, prowadzonym przez Bogdana Wieczorka. Tutaj poznawał fascynujący świat malarstwa i grafiki, z tą grupą uczestniczył w artystycznych warsztatach, plenerach, konkursach i wystawach. Z przyjaciółmi ze Studia organizował wspólne spotkania imieninowe, urodzinowe, wigilijne oraz okolicznościowe imprezy związane z wernisażami wystaw oraz nagrodami zdobywanymi przez Dominika podczas konkursów.
Postanowiliśmy przypomnieć twórczość plastyczną Dominika na wystawie w Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Kłodzku. Już 10 października (niedziela) o godz. 16.00 zapraszamy na wernisaż wystawy prac Jerzego Dominika Szczesiaka pt. „Pro Memoriam”. Nie zabraknie też wspomnień, zdjęć, filmików i wzruszeń.
Bogdan Wieczorek i Janusz Laska

Moda i piosenka w Niepodległej
Czy lubicie wspominać? Ja lubię. A jeżeli wspomnienia są „okraszone” dużą dawką dobrej muzyki, to po prostu niczego więcej do szczęścia mi nie trzeba.
Kłodzki Uniwersytet Trzeciego Wieku przygotował wodewil, ukazujący zmiany zachodzące w modzie i polskiej muzyce od chwili odzyskania przez nasz kraj niepodległości, do dnia dzisiejszego. W tle „przewija się” wielka polityka, ale na pierwszym planie możemy podziwiać ewolucję strojów noszonych przez Polaków oraz problemów życia codziennego, z którymi w różnych okresach naszej historii się borykaliśmy. Bo przecież wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że inaczej wyglądały nasz ubiory sto lat temu, inaczej w okresie międzywojennym i w czasie wojny, a jeszcze inaczej „za Gomółki”, „za Gierka”, „za Jaruzelskiego” czy na przełomie wieków.
Zapraszamy więc wszystkich miłośników mody i dobrej muzyki 24 października do Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Kłodzku na wodewil pt. „Moda i piosenka w Niepodległej”.
Ela Karkulewska i Janusz Laska

Wydania: