Żegnajcie wakacje

Autor: 
Janusz Laska
foto-4-Żegnajcie-wakacje.jpg

W ostatnią niedzielę sierpnia w Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Kłodzku w artystyczny sposób „pożegnaliśmy wakacje”.
W pierwszej części spotkania mieliśmy okazję usłyszeć kilkanaście pieśni morza w wykonaniu Adama Tomaszewskiego, który, jest zapalonym żeglarzem, miłośnikiem folkloru morskiego i twórczości literackiej Josepha Conrada, a także laureatem dwóch festiwali szantowych.
W części drugiej na scenie pojawiła się Teresa Windyka, artystka, której plastyczne kolaże możemy oglądać na specjalnie przygotowanej wystawie. Pani Teresa urodziła się w Świdnicy ale od dzieciństwa związana jest z Ziemią Kłodzką. Zafascynowana dawnymi technikami zdobienia papierów, poświęciła tej tematyce ponad 20 lat pracy zawodowej jako historyk sztuki w dusznickim Muzeum Papiernictwa. Efektem Jej badań były liczne publikacje, pokazy i warsztaty barwienia papierów. Była kuratorem wielu wystaw poświęconych papierom zdobniczym, uzyskując nagrody w ogólnopolskim konkursie muzealniczym. Jest liczącym się ekspertem historycznych technik zdobienia papierów.
W części trzeciej spotkania wszyscy przybyli zostali poczęstowani wspaniałym tortem z Bolesławowa, kawą, herbat i winem. Rozmowom, do których inspirowały wystawa prac p. Teresy, szanty p. Adama oraz kończące się wakacje, nie było końca.
Wystawę można oglądać do 3 października od poniedziałku do czwartku w godz. 16.00-18.000. Zapraszamy.

Na zdjęciu:
Od lewej: Janusz Laska (prowadzący spotkanie), Teresa Windyka (autorka plastycznych kolaży), Adam Tomaszewski (wykonawca pieśni morza).

Wydania: