Czerwiec w Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Kłodzku

Autor: 
Janusz Laska
Foto-1.jpg
Foto-2.jpg

Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Kłodzku, działające przy parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, po kilku miesiącach spowodowanej pandemicznymi obostrzeniami przerwy, nieśmiało wznawia swoją działalność.
• 10 czerwca o godz. 16.30 zapraszamy do Centrum na spotkanie autorskie z Krystyną Oniszczuk-Awiżeń, autorką i redaktorem regionalnych publikacji, które ostatnio się ukazały. Są to trzy pozycje historyczne: „Ciekawostki z dziejów Ziemi Kłodzkiej”, „Pionierskie lata 1945-1950” oraz „XII Almanach Ziemi Kłodzkiej”. Znając historyczne pasje i erudycję językową pani Krystyny możemy się spodziewać znakomitego spotkania autorskiego, które poprowadzi Marta Zilbert – dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kłodzku.
• 20 czerwca o godzinie 18.00 zapraszamy do Centrum na musical w reżyserii siostry Benedykty Karoliny Baumann OP pt. „Miłość zmartwychwstała”, ukazujący życie siostry Julii Rodzińskiej, jednej ze 108 błogosławionych polskich męczenników II wojny światowej, w wykonaniu grupy teatralnej „Dzikie Koty”. Znakomita inscenizacja została już doceniona na ogólnopolskim festiwalu teatrów „Kurtyna” w Gdyni, gdzie zdobyła „Grand Prix Pięciolecia”. Mocną strona spektaklu jest ciekawa warstwa tekstowa napisana przez siostrę Benedyktę oraz przejmująca muzyka autorstwa Przemysława Piechockiego.
• 20 czerwca po spektaklu zapraszamy do Centrum na uroczyste zamknięcie wystawy malarstwa Aleksandra Kozery, adiunkta na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Kilkadziesiąt monumentalnych prac zanurzonych w krajobrazie, nastroju i kulturze Górnego Śląska, Zagłębia i Jury Krakowskiej można było oglądać w Centrum od 20 marca. Podczas finałowego spotkania będzie też okazja do osobistego porozmawiania z artystą oraz innymi uczestnikami finisażu.
Trzy wydarzenia, trzy osobowości, trzy wrażliwości, trzy okazje do spotkania się w Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Kłodzku po prawie czterech miesiącach przerwy.
Warto też odnotować pewną zmianę – od 1 maja 2021 r. prace Centrum koordynuje Fundacja im. Tomasza z Akwinu.
Zapraszamy...

Wydania: